Lammutusloa vajalikkus?

ehituslubadega jms seonduv
klaska
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 19 Apr 2007, 12:05

Lammutusloa vajalikkus?

Lugemata postitus Postitas klaska »

Tere,

Oleks soov saada täpselt teada, millal on vaja taotleda lammutusluba ja millal mitte.

Kas oma vana eramu/hoone lammutamine on lubatud, kui uue eramu projektis on kirjas, et vana lammutatakse. Kui projektis kirjas pole, mida tuleb siis ette võtta?

Kas minu omanduses olev vana tootmishoonet võib osaliselt lammutada (nii sisemiselt kui ka väliselt) ilma projektita.

Millised nüansid veel lammutusega kaasas käivad?

Ette tänades
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Lammutusluba koos lammutusprojektiga on vaja siis kui lammutadki vana maja maha või uus maja ei tule vana maja kohale. Viimasel juhul tarkpead oskavad projekti kohe koostada nii, et lammutamise osa on uues projektis sees peenelt sõnastatud juriidiliste terminitega. Jääb jooksmist vähem KOV ja saab odavamalt
Kasutaja avatar
Jaan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 440
Liitunud: 01 Veebr 2005, 22:15
Asukoht: Tartu
On tänanud: 6 korda

Lugemata postitus Postitas Jaan »

Seaduses on lammutus samavääristatud ehitamisega. Seega iga registreeritud ehitise lammutamiseks on vaja lammutusluba, mida väljastab KOV
renks
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 47
Liitunud: 27 Aug 2008, 19:02

Re: Lammutusloa vajalikkus?

Lugemata postitus Postitas renks »

Tere,
mis siis, kui ma lammutatava hoone asemele soovin püstitada väikeehitise? Põle projekti, paar visandit vaid. Ei tahaks selle peale kulutada ka.
Suhtlesin telefonitsi mingi KOV-i tädiga, kellel pea valutas parasjagu, too arvas küll, et võiks mul ikka olla projekt ja taotlegu ma ehitusluba. Mina ei tahaks nii keeruliselt elada.

enivei, saadan neile väikeehitise püstitamiseks vajalikud kaks paberit ja paar pilti, näis mis saab.
Vasta