Päikesepaneelide hinnapakkumised

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10696
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 289 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

trebla kirjutas: 13 Dets 2022, 18:28
Kalvis kirjutas: 13 Dets 2022, 13:58 Miks sa ei või siis oma 12,5 kW võrku toota. ...
Sa ei saanud aru. 3x20 A liitumine on 3x20x240 = 14,4 kW.


Aga ma tarbin aasta jooksul vaid 3-4 MWh ehk 2-3 % MULLE ERALDATUD võrgu nominaalsest läbilaskevõimest.
Naabrid samamoodi - ehk siis 5 selle liini peal olevat majapidamist tarbivad ehk tegelikkuses summaarselt 10 % AINUÜKSI MULLE lubatud nominaalsest läbilaskevõimest ja ju siis võrk oli sellise üheagsusteguri välja rehkendanud. Ehk siis 100 % ei suudakski see liin läbi lasta. Kuigi seda mõned aastad tagasi alles uuendati, enne oli pingekvaliteet VÕRGU ENESE ARVATES alla igasugu arvestust. Kusjuures mina ise praktikas mingit probleemi ei näinud.

Toota on mul lubatud ainult 12,5 kW ehk isegi vähem kui tarbida ja sellegagi tekivad selles REAALSED pingeprobleemid. Korda 8760 tundi teeks 112 MWh aastas.
Tootsin aga juba tänavu 14,4 MWh, ehk üle 13 % võrgu MULLE ERALDATUD nominaalsest läbilaskevõimest.

Ehk siis tootes koorman võrku reaalselt 4 korda rohkem kui tarbides.
Kui nokitsen 20 MWh peale, siis 6x rohkem.
Ja kui naabrid ka toodaksid, siis oleks üheaegsustegur puhas 1 sest kõigil paistab päike samal kellaajal.
õnneks nad aga ettevaatlikult muretsevad, et äkki elektrihind langeb ja ei tasu ära...
:write:
20 A maksid Liitumistasu Elektrilevile läbilaskevõimega 20 A ja sa võid 24/7 tarbida või toota elektrit. Sul ei ole lepingus ette nähtud kogu seda pikka jura mida sa kirjeldasid.
Pingeprobleemidega ajad iseendale kärbest pähe. Elektrilevi on kohustatud sul tarbides tagama pingekvaliteediga ettenähtud pinget - st +253...207 V vahemikus. Kui ei taga - tekib kahjutasu nõue. Tootmiseks tuleb inverter seadistada ja annad allkirja, et sina ei tooda võrku kui pinge on üle 253 V või alla 207. Seega jutt, et pinge on võrgus vale - on kellegi haige fantaasia. Sanktsioonid on ette nähtud ja mõlemad pooled võivad ka kahjutasu nõuda kui rikud pinget.
Elektrilevi ehitab - hooldab oma võrku nii, et sinule on tagatud iga kell 20 A läbilaskevõimet. Kuidas nemad oma trafosi ja liine valivad, ehitavad , ei ole sinu asi.
Täiesti lolliks läksid lõpus - sulle saab andeks anda, sest sa koolis elektrit õppides tegid sel ajal poppi. Tean et elektrilevi kõrgelt hinnatud spetsialistid jätsid elektrotehnika põhialused õppimatta ja teavad elektrist vist sama palju kui tädi Maali, sest ainult see saab seletada sulle aetud lausvalet.
Teadmiseks - tootmisvõimsus tähendab voolu liikumist alajaama suunas täpselt sama liini pidi ja koguvooluks on saldo - st tarbimine - tootmine. 20 A tarbimise ja 20 A tootmise korral on liini vool null (võid mõõta on tõesti nii). Elektrilevi ajab sulle kärbest pähe kui püüab väita, et siis on liini vooluks 40 A.
Muuseas - on raske koolitarkust elektrilevi spetsidele õpetada aga paraku saadavad nad selliseid idiootidele mõeldud kirju välja. Seni olen saanud oma tahtmise - peale koolitükkide selgekstegemist on uus leping kõigil käes.
Muuseas - selle kohta on ka konkurentsiameti vastavasisuline memo olemas - mõtlesin, et kui elektrilevi koolitükke selgeks saada ei taha siis edasi oleksin Tarbijakaitsesse pöördunud. Tean, et nad suhtuvad Tarbijakaitsesse kui mingisse mõttetusse asutusse aga koos ajakirjandusega ei suudaks nad oma lollust ajaleheveergudel enam kannatada, eriti kui valitsus niigi kriitika all oleks.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4538
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 87 korda
On tänatud: 225 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas ping »

Kalvis kirjutas: 14 Dets 2022, 06:20 ... 20 A maksid Liitumistasu Elektrilevile läbilaskevõimega 20 A ja sa võid 24/7 tarbida või toota elektrit. ....
Selline arvamus on vist juba ammu ümbersõnastatud ja on nüüdseks saanud kujuks: "... Võib tarbida kuni 20A aga mitte igal ajahetkel, vastavalt tavalisele tarbimisprofiilile ..."

Samamoodi nagu "piiramatu" mahuga netilepingud on tegelikult piiratud "tavakasutaja" mahuga.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Ardi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 796
Liitunud: 26 Okt 2006, 21:32
Asukoht: Raplamaa,Juuru
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Ardi »

Minul on 600m vana õhuliini alajaamani, peakaitse 20A, naaber on 50m edasi peakaitse 16A. Kui ma oma laadija 32ampriga laadima panen, siis langeb pinge 200v peale. Peakaitsme tõstmise eest koos liinivahetusega tahtis Elektrilevi saada 16 000eur. 32A laadimist saan ma kasutada tänu trafole, mis teeb 3st faasist 1 võimsa.
32A laadimine laeb minu Leafi 62kwh aku täis ööga, kaasasolev matkalaadija aga 20 tunniga. Täis akuga saan ma maha sõita kuni 200km suvel.
Müün küttepuid,osutan kallurveoteenust(3T).5280616
Osutan ka palgisaagimisteenust mobiilse lintsaekaatriga.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10696
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 289 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

ping kirjutas: 14 Dets 2022, 07:18
Kalvis kirjutas: 14 Dets 2022, 06:20 ... 20 A maksid Liitumistasu Elektrilevile läbilaskevõimega 20 A ja sa võid 24/7 tarbida või toota elektrit. ....
Selline arvamus on vist juba ammu ümbersõnastatud ja on nüüdseks saanud kujuks: "... Võib tarbida kuni 20A aga mitte igal ajahetkel, vastavalt tavalisele tarbimisprofiilile ..."

Samamoodi nagu "piiramatu" mahuga netilepingud on tegelikult piiratud "tavakasutaja" mahuga.
:hello:
Sellist sõnastust pole võrgulepingus.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10696
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 289 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Ardi kirjutas: 14 Dets 2022, 10:25 Minul on 600m vana õhuliini alajaamani, peakaitse 20A, naaber on 50m edasi peakaitse 16A. Kui ma oma laadija 32ampriga laadima panen, siis langeb pinge 200v peale. Peakaitsme tõstmise eest koos liinivahetusega tahtis Elektrilevi saada 16 000eur. 32A laadimist saan ma kasutada tänu trafole, mis teeb 3st faasist 1 võimsa.
32A laadimine laeb minu Leafi 62kwh aku täis ööga, kaasasolev matkalaadija aga 20 tunniga. Täis akuga saan ma maha sõita kuni 200km suvel.
Kui sul langeb pinge alla 203 ja sul on sertifitseeritud labori tõend siis võid kohtuteed alustada Elektrilevi vastu või nõuda võrgutasu mittemaksmist (seda on tehtud) Elektrilevil on lausa standardmenetlus ja hinnakiri soodustuste kohta olemas.
Sinu enda asi on kas oled nõus lisatasu rohkemate amprite eest maksma - Elektrilevil on õigus nõuda neid võrgu parandamise kulusi kui tahad rohkem võimsust.
See imeseade on aga mingi jama - korralik 3F laadija teebki seda imeasja laadija sees, pigem osta 3f laadija oma elektrikärule
Ardi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 796
Liitunud: 26 Okt 2006, 21:32
Asukoht: Raplamaa,Juuru
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Ardi »

Kalvis kirjutas: 14 Dets 2022, 11:29
Ardi kirjutas: 14 Dets 2022, 10:25 Minul on 600m vana õhuliini alajaamani, peakaitse 20A, naaber on 50m edasi peakaitse 16A. Kui ma oma laadija 32ampriga laadima panen, siis langeb pinge 200v peale. Peakaitsme tõstmise eest koos liinivahetusega tahtis Elektrilevi saada 16 000eur. 32A laadimist saan ma kasutada tänu trafole, mis teeb 3st faasist 1 võimsa.
32A laadimine laeb minu Leafi 62kwh aku täis ööga, kaasasolev matkalaadija aga 20 tunniga. Täis akuga saan ma maha sõita kuni 200km suvel.
Kui sul langeb pinge alla 203 ja sul on sertifitseeritud labori tõend siis võid kohtuteed alustada Elektrilevi vastu või nõuda võrgutasu mittemaksmist (seda on tehtud) Elektrilevil on lausa standardmenetlus ja hinnakiri soodustuste kohta olemas.
Sinu enda asi on kas oled nõus lisatasu rohkemate amprite eest maksma - Elektrilevil on õigus nõuda neid võrgu parandamise kulusi kui tahad rohkem võimsust.
See imeseade on aga mingi jama - korralik 3F laadija teebki seda imeasja laadija sees, pigem osta 3f laadija oma elektrikärule
Kui täpsem olla, siis AC-DC laadija, 6,6 kw on auto sees. Need mida ekslikult nimetatakse laadijateks on tegelikkuses vaid laasimiskontrollerid. 3F laadija on võimalik, aga see peab muutma ka voolu DC nagu on laadimispunktides ja laadima siis Chademo pistiku kaudu. Ja selline laadija maksab ilmselt rohkem kui 16 000eur.
Müün küttepuid,osutan kallurveoteenust(3T).5280616
Osutan ka palgisaagimisteenust mobiilse lintsaekaatriga.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6146
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 73 korda
On tänatud: 138 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Kalvis kirjutas: 14 Dets 2022, 11:29korralik 3F laadija teebki seda imeasja laadija sees
Teeb küll aga tahab saada 32 A ja olemasolev 20 A peakaitse ei pea vastu.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2800
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

Kalvis kirjutas: 14 Dets 2022, 06:20....
20 A maksid Liitumistasu Elektrilevile läbilaskevõimega 20 A ja sa võid 24/7 tarbida või toota elektrit. Sul ei ole lepingus ette nähtud kogu seda pikka jura mida sa kirjeldasid.
Pingeprobleemidega ajad iseendale kärbest pähe. Elektrilevi on kohustatud sul tarbides tagama pingekvaliteediga ettenähtud pinget - st +253...207 V vahemikus. Kui ei taga - tekib kahjutasu nõue. Tootmiseks tuleb inverter seadistada ja annad allkirja, et sina ei tooda võrku kui pinge on üle 253 V või alla 207. Seega jutt, et pinge on võrgus vale - on kellegi haige fantaasia. Sanktsioonid on ette nähtud ja mõlemad pooled võivad ka kahjutasu nõuda kui rikud pinget.

Pingeprobleemi tarbides ei olnud minul ei enne ega ole ka praegu. Või õigemini - ju siis ei vastanud liin standardile, et maksin väiksemat võrgutasu, aga praktikas ise ei tunnetanud.
Loomulikult on selge, et 1,1 km pikkune madalpingeliin ei ole normaalne - viimasel naabril liini lõpus on see juba üle 1,3 km.
Praktikas aga tekkisid minul 2020 ja 2021 pingeprobleemid juba 6 kW tootmisel. Mõningase kaebamise peale midagi ilmselt tehti ja nüüd tänavu on esinenud probleemid harvemini ja pigem 12 kW võimsuse juures.
Aga kui mina suudan oma 12 kW võimsusega ajada pinge üles 250 V peale, siis minust edasi paiknevad naabrid ei saaks ilmselt samal ajal paarigi kilovatti võrku toota, sest nemad peavad energia võrku andmiseks veel kõrgema pingega tootma. Rääkimata sellest, et kõik selle liini 5-6 liitunut toodaks à 14.4 kW. Ma kujutan ette, et kui nemad lähevad tootmisliitumist küsima, siis seda neile ei anta, nagu Hiiumaal praegu.

Seega sa väidad, et ma võiksin kohtu korras nõuda elektrilevilt minu tootmisvõimsuse tõstmist 12,5 kW pealt 14,4 kW peale sest mul on kehtiv tarbimisleping sellisele võimsusele? Milleks siis üldse tehakse eraldi tootmislepinguid? Ainult informerida, et olen tootja ja vahetada arvesti kahesuunaliseks? Oleks muidugi ilus jah.
Aga see eeldakski, et alajaam toodaks meile kilomeetri võrra lähemale. Umbes minu ukse alla, siis jääks kaks naabrit minust paremale ja teised kaks vasakule. Kena oleks. Aga see maksakski raha. Minu algse postituse üks mõte oligi, et minu tootmise puhul on võrgu kasutustegur praktikas 6x suurem kui tarbimisel. Ehk siis tahes-tahtmata oleks optimaalse võrgu parameetrid teistsugused.
Ja järgmine probleem tekiks siis ilmselt keskpingevõrgus.

Ardi/küülaline - kas need 11 kW ja 22 kW Tüüp 2 laadimispunktid on tegelikult sisuliselt kolmefaasilised pistikupesad ja Tüüp 2 laadimiskaabel vajab vaid üleminekuadapterit, et torgata seda suvalisse 16 A kolmefaasilisse jõupesasse?

ja siis selle vidinaga saaks just reguleerida autolaadimise voolu sobivaks, et tarbida sujuvalt ära ka sümmeetrilise inverteri ületoodang päikeselisel päeval?
https://www.amazon.de/dp/B0B56632V1/ref ... d576b25987
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10696
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 289 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Mitte kohtu korras vaid esitad kohe taotluse Elektrilevisse. Sul ei pea midagi olema, näitad uued planeeritavad seadmed ära ja jääd vastust ootama. Viimast võid oodata vähemalt 2 kuud!
Nemad esitavad arve koos asjadega mida nad vahetada soovivad. Enamus juhtudel võib täiesti OK arve olla. Kui teadmised olemas siis oskad kenasti vaielda. Üks tuttav on juba kolmandat korda tootmist suurendanud. Algul 4 kW (1 f liitumine oli) siis 12 kw (tehti 3 F), nüüd 15 kW. Millegipärast temalt nad peale arvestivahetuse ja kaabli vahetuse posti otsast pole rohkem küsinud. Aga ma olen pannud tähele - elktrikaugetelt lähab naha tõmbamiseks lahti.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2800
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

Kalvis... hakkame nüüd rahulikult otsast peale.
Esiteks- minul ei ole erilist probleemi, mul on juba 2,5 aastat 12,5 kW tootmislepinguga inverter töös. See leping tehti juba nõukaajast pärit 20 amprisele liitumisele pika liini peal, kus pingekvaliteedi parandamiseks juba 10 aastat tagasi Elektrilevi ise liini jämedamaks ehitas, et pinge vastaks normidele. 230 V +/- 10%. (See ongi ju 207-253 V ehk inverteri sätteväärtused). Kõik on rahul ja see liin on tarbimiseks kõigile liitunutele optimaalne.

Minu 12 kW tootmine tõstab praktikas pinge 250-252 voldini, seega on nii juriidiliselt kui ka praktiliselt kõik edasi okei.
Liin on ikka veel optimaalne. Mina lasen elektrit läbi mõlemas suunas enam-vähem ühepalju (Elektrilevi on öelnud, et tootmist saab lubada 80% ulatuses trafo võimsusest. Uuemates alajaamades on nad lubanud ka 90%)

Kuid järgmine naaber võib samuti tahta tootma hakata.. .ja ka ülejäänud 4? Milliseks tõuseb pinge siis?
Liin ei ole enam optimaalne.

Ma räägin asja füüsikalisest sisust... Mida nüüd teha..? Aitab ainult uus alajaam keset küla (minu õuele)..
Või igale tootjale alajaamast alates individuaalne liin, sest trafo juures on sel juhul pinged ikka normis..
Ehk siis praeguse (70? 90? mm2 AMKA) asemel 4x suurema ristlõikega liin?

Olukord on täpselt nagu Hiiumaal - tarbimisega on kõik okei aga rohkem tootjaid võrku liita füüsikaliselt ei saa...
Täpsemalt - olemasoleva tarbimisega on Hiiumaal kõik okei. Tselluloositehast sinna ehitada ei üritatud.
Kui nüüd meretuulepargi gigavatine kaabel hakkab üle Hiiumaa jooksma, siis võib jälle ka seda kaaluda.

PS. Su tuttaval lihtsalt vedas asukohaga, et seal seda teiste tootjate probleemi veel ei olnud. Ühe faasi pealt kolme peale üleminek on minuarust kogu aeg suht tasuta olnud ja tema liinil 12 pealt 15 peale minekuks ressurssi veel jätkus. Omal ajal eraisikutega sõlmitud liitumislepingutes polnud tootmist üldse mainitud sest seda ei eksisteerinud.
See muide võimaldas kaks aastat tagasi 20 A tarbimisliitumise punkti sõlmida ka 40 kW (63 A) tootmislepingu ilma täiendavaid ampreid juurde ostmata, sest mustvalgel oli kirjas, et ampreid müüakse vaid tarbimiseks.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10696
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 289 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kõigil on õigus saada ja selle probleemiga tegeleb Elektrilevi.
Kõigil probleemsetel olid naabritel paneelid üleval....
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2800
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

just..
Kõigil hiidlastel on ka õigus oma liitumisvõimsuste ulatuses paneele paigaldada...
new1
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 518
Liitunud: 18 Mär 2011, 17:40
On tänatud: 11 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas new1 »

https://shop.gwl.eu/LiFePO4-cells-3-2-V/?cur=1 Siin akudel mingi allahindlus, alla 200eur kWh saab uued elemendid kätte.
Lauri234
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 171
Liitunud: 13 Apr 2010, 09:21
On tänatud: 8 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Lauri234 »

Mul tuli pigem 236€/kWh koos transa ja käibekaga Eestisse.
Näiteks kui neid 16tk võtta https://shop.gwl.eu/LiFePO4-cells-3-2-V ... html?cur=1
Siin on ka mingi valik: https://eu.nkon.nl/rechargeable/lifepo4 ... tisch.html
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2800
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

:read:
paneelide hinnatrendidest:
https://www.pv-magazine.com/2022/12/15/ ... l-spurned/
Ennustati ju aastatesse 2023 ja 2024 hinnalanguse algust aga peab rahul olema ka stabilseerumisega, sest mahu kasv on tegelikult tohutu..
https://www.pv-magazine.com/2022/12/23/ ... says-bnef/
kasuteguri kasvatamise kallal töötatakse samuti..
https://www.pv-magazine.com/2022/12/14/ ... lar-cells/
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10922
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 312 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Urmas »

trebla kirjutas: 26 Dets 2022, 10:05 kasuteguri kasvatamise kallal töötatakse samuti..
https://www.pv-magazine.com/2022/12/14/ ... lar-cells/
Sisepõlemismootori leiutamisest tänapäevase kasuteguri saavutamise läks aega veidi üle 100 aasta. Veidi kannatust ja küll need EV-d ka järgi jõuavad. Ei ole vaja kiirustada, laske asjal seedida. ;) Mälu järgi vist venelaste ütlemine, et vägisi armsaks ei tee. Fossiilkütusega sõitvaid autosid hakati vabatahtlikult armastama, ei mingit riigipoolset sundi. ;)
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10922
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 312 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Urmas »

vtl kirjutas: 11 Dets 2022, 23:13 PS. See, et kusagil on mingid greted, supiloopijad või laevade-lennukite külge aheldajad, ei tähenda, et kogu kliimateema on jama ja võiks rahulikult kummikutega ahju kütta - pärast meid tulgu misiganes. Ehk arukus seisnebki oskuses asjades tasakaalu näha ja vastavalt käituda.
Minu arvamus tasakaalu nägemisest. Austet vtl, kas ma olen pohhuist või kaalutlev kliimaaktivist kui kevadel maakodus põletame talve jooksul kogunenud papptaarat ja ka mõnes taaras olnud kilet lõkkes või suures tünnis? Kumb annab väiksemat efekti- kas nende jäätmete spetsiaalselt jäätmejaama viimiseks kulutatud fossiilkütus või kui me nagunii sõidame maale ja seal panen papptaara lõkkesse ning põletamisest tekib mingi saaste? Kelle mätta otsast vaadates ma olen saastaja ja kelle mätta otsast vaadates ma käitusin õigesti?
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4538
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 87 korda
On tänatud: 225 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas ping »

Urmas kirjutas: 26 Dets 2022, 16:58 .... Fossiilkütusega sõitvaid autosid hakati vabatahtlikult armastama, ei mingit riigipoolset sundi. ;)
Otsest sundi autode eelistamiseks ei olnud aga Londonis (suurlinnades) võeti kasutausele erinevad meetmed voorimeste mõjutamiseks, sest hobusesõnniku hulk ja hais oli muutnud linnaliikluse äärmiselt ebameeldivaks.

Lugedes näiteks Rootsi soojuspumpade foorumite 17 aasta taguseid postitusi, kus 110m2 eramu ööpäeva elektrikulu oli 160-180kWh, siis on energiasäästuteema areng olnud arvestatav.
https://www.varmepumpsforum.com/vpforum ... oard=132.0

Kui paljudel meie majaomanikel on tookordsed (soojustamise eelsed) energiakulud ajalukku jäädvustatud?
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5349
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ehk arukus seisnebki oskuses asjades tasakaalu näha ja vastavalt käituda.
Täiesti nõus..
Kuid arusaadavalt on "tasakaalupunkt" persooniti erinev ja kriteeriumid / parameetrid selle määramiseks erinevad
Mingil põhjusel arvavad aga osad persoonid, et nende arvamus on "tõde" ja sunnivad oma "tõde" ka teistele peale...
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10922
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 312 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ping kirjutas: 26 Dets 2022, 17:35 Otsest sundi autode eelistamiseks ei olnud aga Londonis (suurlinnades) võeti kasutausele erinevad meetmed voorimeste mõjutamiseks, sest hobusesõnniku hulk ja hais oli muutnud linnaliikluse äärmiselt ebameeldivaks.
:hello:
Vabandust, et läheb küll teemast välja, aga mis saab siis kui meie tänavatel son kõik sõitvad autod ainult EV-d? Vaadates neid tänaval kõndivaid juhtmed kõrvades jalakäijaid, siis, kas EV-dele muutuvad kohustuslikuks küljes olevad viled? A´la nagu nooruspõlves panin jalgratta raami külge pesulõksuga kasetohu või tselluloidist filmi tüki tähelepanu äratamiseks? Mõte sellest, et olen kuulnud, mis häält teeb EV või selle 50%-ne ekvivalent. Midagi ei ole kuulda. Oh, neid probleeme EV-ga tuleb ja kui palju veel.
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas vtl »

Urmas kirjutas: 26 Dets 2022, 20:44...aga mis saab siis kui meie tänavatel son kõik sõitvad autod ainult EV-d? Vaadates neid tänaval kõndivaid juhtmed kõrvades jalakäijaid, siis, kas EV-dele muutuvad kohustuslikuks küljes olevad viled? A´la nagu nooruspõlves panin jalgratta raami külge pesulõksuga kasetohu või tselluloidist filmi tüki tähelepanu äratamiseks? Mõte sellest, et olen kuulnud, mis häält teeb EV või selle 50%-ne ekvivalent. Midagi ei ole kuulda. Oh, neid probleeme EV-ga tuleb ja kui palju veel.
Urmas, parem oleks, kui Sa ei võtaks sõna ja ei targutaks teemadel, millega sa ei ole viitsinud ennast kurssi viia.
Elektriautod peavad juba 2019 aastast madalal kiirusel ja/või tagurpidi sõites tegema jalakäijale kuuldavat hoiatusheli, mille tugevus on vähemalt 56dB.
Ka minu hübriid-bensu RAV4 teeb sellist ufo-häälitsust, sest kohaltvõtt toimub alati elektriga.
Suuremal kiirusel on rehvimüra juba piisavalt suur, et autot kuuleb ka niisama.

No ja kui teismeline on oma kõrvaaugud täis toppinud ja kuulab täisvõimsusega tümakat, siis ei kuule ta midagi - ega ka diisliplödinat ega seljataga oleva auto tuututamist.
Urmas kirjutas: 26 Dets 2022, 17:23 Austet vtl, kas ma olen pohhuist või kaalutlev kliimaaktivist kui kevadel maakodus põletame talve jooksul kogunenud papptaarat ja ka mõnes taaras olnud kilet lõkkes või suures tünnis?
Minu asi ei ole, kus ja millal sa oma kummikuid või pappkaste põletad. Iga inimene jõuab loodetavasti ise mingil hetkel siiani, et tunnetab, mis on mõistlik ja kus on piirid, millal on mõistlik jogurtipakk lõkkesse visata või vanad rehvid jaanitulle viskamise asemel jäätmejaama viia. Kes olen mina, et sulle seda ette dikteerima hakata.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10922
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 312 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Urmas »

vtl kirjutas: 26 Dets 2022, 23:24 Urmas, parem oleks, kui Sa ei võtaks sõna ja ei targutaks teemadel, millega sa ei ole viitsinud ennast kurssi viia.
Elektriautod peavad juba 2019 aastast madalal kiirusel ja/või tagurpidi sõites tegema jalakäijale kuuldavat hoiatusheli, mille tugevus on vähemalt 56dB.
Kas meie KIA autode edasimüüjad müüvad EU standaditele mittevastavaid autosid? Küsin hommikul üle. Oeh, koduse direktori tütar koos oma elukaaslasega ostsid hiljuti hübriidi ja millises vaimustuses oli direktor sellest, et ta ei kuulnud, et auto sõidaks. Nii vaikne oli see ärasõit. Nii tagurdades kui ka edaspidi sõites. A´la täielik idüll nagu maakodus kell 5 suvehommikul, kus isegi linavästrikud või pääsukesed oleks suuremaid detsibelle teinud oma sädistamisega. Jah, ma olin juures, vaatasin ja kuulasin pealt, kuidas nad ära sõitsid ja ei mingit piiksumist. Olen kuulnud ka Teslasid mööda sõitmas. Väga vaikne.
Mis on madal kiirus? Kas lähitulevikus, kuienamustel on EV-s, hakkab valgusfooris rohelise tule süttimisel kostuma helisid nagu pääsukeste poegade pesast väljalennul ja lennuharjutusi tehes?
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas vtl »

Urmas kirjutas: 26 Dets 2022, 23:57Kas meie KIA autode edasimüüjad müüvad EU standaditele mittevastavaid autosid? Küsin hommikul üle. Oeh, koduse direktori tütar koos oma elukaaslasega ostsid hiljuti hübriidi ja millises vaimustuses oli direktor sellest, et ta ei kuulnud, et auto sõidaks.
Hoiatusheli kohustus käib (täis)elektriautode kohta. Hübriididel on nii ja naa, sõltuvalt hübriidi tehnoloogiast, tootjast ja tootmisajast.
Urmas kirjutas: 26 Dets 2022, 23:57Olen kuulnud ka Teslasid mööda sõitmas. Väga vaikne.
Mis on madal kiirus?
20km/h
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2120
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 74 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

ping kirjutas: 26 Dets 2022, 17:35 Lugedes näiteks Rootsi soojuspumpade foorumite 17 aasta taguseid postitusi, kus 110m2 eramu ööpäeva elektrikulu oli 160-180kWh, siis on energiasäästuteema areng olnud arvestatav.
https://www.varmepumpsforum.com/vpforum ... oard=132.0
Kas sa korrekstelt konkreetsetele lugudele ei saaks viidata? Minule tuleb pealeht ette.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2800
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

aga mis saab siis kui meie tänavatel son kõik sõitvad autod ainult EV-d?
minuarust on hullem see, kui ainult mõni vaikne on nende mürisejate vahel... eeldad ju, et kõik mürisevad ja jäädki selle vaikse alla.... kui kõik on vaiksed, siis harjud ohtu kartma...
peale selle on igasugu muid juhiabisid juba praegised bensukadki täis topitud... ka Kravtšenko pidi Gabtšenko müksamiseks ikka ekstra vaeva nägema...?
oma saatuse vastu ei saa....
ja millises vaimustuses oli direktor sellest, et ta ei kuulnud, et auto sõidaks. Nii vaikne oli see ärasõit. Nii tagurdades kui ka edaspidi sõites. A´la täielik idüll
....ma saan sellest nii aru, et aasta pärast on ka Urmas EV roolis... võid puigelda ja põigelda palju tahad... ;)


ainult et...
Sisepõlemismootori leiutamisest tänapäevase kasuteguri saavutamise läks aega veidi üle 100 aasta.
... mis pistmist on suure vaevaga maa seest välja urgitsetud fossiilist tohutust tööstusest läbilaskmise järel välja destilleeritud kalli vedeliku põletamisel 80% energia vastu taevast laskmisel ja maale niigi muidu langeva energia elektriks muundamise paneeli pindala vähendamisel? Esimesel juhul vabastatakse juba salvestunud energia uuesti, teisel juhul suunatakse niikuinii maale langenud energia lihtsalt juhtmesse väiksema pindala pealt kui enne.
EV elektromehhaaniline kasutegur on niikuinii pigem 90% ja sinna ei jõua soojusmasin kunagi...
Vasta