saalung / raketis

andes
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 01 Mai 2024, 22:04

saalung / raketis

Lugemata postitus Postitas andes »

Tervist,

Tarvis on 25cm lai ning 40cm kõrge vundamendivöö jupp valada. Millist raketis konstruktsiooni soovitate, et laiali ei vajuks vibrades.

Kuna visuaal ei ole ülioluline (tõstan pinda), siis mõtlesin, et:

1) 4 x 22mm x 100mm märjad lauad külgedele horisontaalselt
2) 75cm sammuga 50x50x500mm pruss vertikaalselt
3) raketise ülemises osas seob prusside otsad 22x100x500mm lauaga, mille otsad on kinnitatud 2tk 5x60 kruviga.
4) raketise alumises osas (50mm kõrgusel) seob 500mm pikkuse M8 keermelatiga raketise mõlemad pooled läbi prussi. Mõlemasse otsa 2x M8 mutter ja mingi laiem seib.
5) nurkades vertikaalselt 50x50 ning laseb 5x10 kruvidega kinni teise poole 50x50mm külge. Kahe alumises laua kohal 2 kruvi ja ülemiste juures 1 kruvi per ots.

All on vist kaal 750mm sammu juures

2400 * 0.25 * 0.1 * 0.75 = kaal

10cm = 45 kg
20cm = 90 kg
30cm = 135 kg
40cm = 180 kg
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1844
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 94 korda

Re: saalung / raketis

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Arvan, et laiali ei lähe.
Proovige ära. Tulemusest andke teada.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4506
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 224 korda

Re: saalung / raketis

Lugemata postitus Postitas ping »

vuuk kirjutas: 02 Mai 2024, 14:17 Arvan, et laiali ei lähe.
Proovige ära. Tulemusest andke teada.
Päris laiali ei lähe aga 75cm sammuse toestusega, 18mm värske laud läheb all ääres küll kõveraks.
Alumise laua võiks tollise panna või keskelt traadiga toestada.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 559
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 31 korda
On tänatud: 16 korda

Re: saalung / raketis

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

Mina ülemise 50x50 asemel kasutaks sama 22mm lauda, nn lapiti see tugevam kui 50x50.....
Viimati muutis kaimagk, 03 Mai 2024, 17:46, muudetud 1 kord kokku.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4506
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 224 korda

Re: saalung / raketis

Lugemata postitus Postitas ping »

kaimagk kirjutas: 02 Mai 2024, 23:24 ..... kus seda 18mm lauda näed? .....
24 tundi varem avatud lehel oli vist selline number ja imestasin veel, et nii õhukesed on tuulekastilauad.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1844
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 94 korda

Re: saalung / raketis

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Pilt minu kunagisest silluse ehitamise tööst:
raketis.jpg
Kõrgus 600 mm. Põõnad s=600 mm. Kruvid 5 mm ja 4,5 mm erinevate firmade tooted.
Kusjuures huvitav nüanss, et mõned nädalad hiljem lahti monteerides selgus, et rohkem oli katkiseid 5 mm ehk jämedamate kruvide seas. Töö käigus vibrades pidas vastu kenasti ja hälbeid järgi andmisest ei tulnud. Mõningased hälbed vaid laudade endi kõverustest.
Soovides hälvete osas kindel olla, parem kasutada korralikku vineeri, mida viimasel ajal olen ka enamasti teinud.
Samas, eks kliendi soove ja tahtmisi tuleb ka arvestada - ja inimeste rahalised võimalused kipuvad olema piiratud.
andes
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 01 Mai 2024, 22:04

Re: saalung / raketis

Lugemata postitus Postitas andes »

Tere, ping'il oli õigus, mul oli algselt 18mm pandud, aga siis tuli meelde, et märg saematerjal ju ei ole samas mõõdus mis kuiv ja parandasin algelt krijapandut. Kasutada on ikka 22mm.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2087
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 39 korda

Re: saalung / raketis

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Hetkeseisu järgi on sul esimeses postituses üldse väidetud, et kasutad lauamaterjali mis on 4mm paks, 22mm lai ning 100 mm pikk... Tõepärasem oleks väita, et kasutad pooletollist materjali mis on kümne sentimeetri laiune. :hello:
Torutööd Tartus 56 932 898
andes
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 01 Mai 2024, 22:04

Re: saalung / raketis

Lugemata postitus Postitas andes »

Kas see on praktiline viis oma aja kasutamiseks? Mina tean ja sina saad aru, et see "4 x" tähendab seal nelja lauda ning valatava lõigu pikkusest ma ei ole rääkinud, küll aga 40cm kõrgusest.

Teine postitus oli tingitud sellest, et inimesed hüppasid "pingile" kõrri minu kirjapandud vea pärast, mida parandasin peale postitust esimese tunni vältel, kuid temal oli veebisirvija tabis see leht pikalt lahti ning uuendamata.

Tänud kõigile, kes soovisid kaasa mõtelda ning oma kogemusi jagada.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2087
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 39 korda

Re: saalung / raketis

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Ehe näide sellest mis juhtub, kui ei väljenda ennast selgelt ja ühemõtteliselt. Mõtlesin mis ma mõtlesin, kuid hommikul poolunise peaga selle peale küll ei tulnud, et see 4x10 tähendab nelja lauda mis on kümne sentimeetri laiused. Küll aga olen ma korduvalt lugenud ja näinud, et inimene kes tegeleb igapäevaselt metallitööga üritab ka puitu markeerida millimeetrites. Ning siis tekib segadus. Või siis jääb mõni null vahelt ära ning neljast sentimeetrist saab neli millimeetrit. Muideks mõnel inimesel võib tekkida selle tulemusena soov kasutada raketiseks 4mm vineeri.
P.S. andes arvesta ka sellega, et see postitus jääb siia interneedusesse üles ripnema pikaks ajaks ning kui mina saan võib-olla isegi teoreetiliselt aru ning sina tead mida sa kokku oled postitanud siis mõne aja pärast satub siia postitusse keegi kes ei loe sellest mitte midagi välja ja lööb selle lehekülje lihtsalt kinni ning siirdub informatiivsematele.
Torutööd Tartus 56 932 898
Vasta