Kas tõstaks selle teema teemadelisti lõpupoolel asuvasse rubriiki, kus teised ehitusse mittepuutuvad üllitised juba ees ootamas?
Väidad küll, et võtad asja tõsiselt, aga kahtlen siiski, et teed huumorit.

Lugemata postitus Postitas A23 »
Lugemata postitus Postitas T25 »
Huumor on see, kuidas isegi Einsteini enda sõnu ei usuta c kohta. Need on sulaselgelt puust ja punaselt paberil kirjas, mille peale öeldakse, et need on " kontekstist välja rebitud".A23 kirjutas: 03 Juul 2025, 07:09 @T25, siit Sa mõttekaaslasi ei leia...
Kas tõstaks selle teema teemadelisti lõpupoolel asuvasse rubriiki, kus teised ehitusse mittepuutuvad üllitised juba ees ootamas?
Väidad küll, et võtad asja tõsiselt, aga kahtlen siiski, et teed huumorit.![]()
Lugemata postitus Postitas EH.INS. »
Lugemata postitus Postitas Küülaline »
Milline siis sinu arvates on valguse kiirus vaakumis?
Lugemata postitus Postitas T25 »
But the ray moves relatively to the initial point of k, when measured in the
stationary system, with the velocity c − v, so that
Lugemata postitus Postitas EH.INS. »
Lugemata postitus Postitas T25 »
Lugemata postitus Postitas EH.INS. »
Lugemata postitus Postitas Küülaline »
Oleneb sellest millal ja millega seoses need on öeldud. Lõpuks tuli ta ju välja valemitega, millel põhineb kogu tänapäeva füüsika.
Lugemata postitus Postitas T25 »
Põhikoolis, 90ndatel, üks klassikaaslane pommitas füssa ja mata õpsi küsimustega, et kui rong vms liigub valguse kiirusega ja teine rong liigub talle vastu valguse kiirusega jne jne. Ma enam täpselt ei mäleta, mis need küsimused täpselt olid ja kas seal oli kaksikute paradoksist jms juttu aga õpetaja oli parajalt plindris ja põhivastus oli vist see, et valguse kiirusega ei saa liikuda, kuna mass kasvab lõpmatuks ja ei ole piisavalt energiat jne jne.Küülaline kirjutas: 05 Juul 2025, 11:37Oleneb sellest millal ja millega seoses need on öeldud. Lõpuks tuli ta ju välja valemitega, millel põhineb kogu tänapäeva füüsika.
Muide, huvi pärast, millal sul tekkis huvi teoreetilise füüsika ja relatiivsusteooria vastu? Kas sa kooli füüsikatunnis ka esitasid neid küsimusi füüsikaõpetajale või alles nüüd internetiajastul, kui kõike saab "ise uurida" ilma koolihariduse ja algteadmisteta?
Pikem tsitaat lk 39:Even today, this point needs emphasis. The Michelson-Morley experiment is fully compatible with an emission theory of light that contradicts the light postulate
It is not hard to understand the small role Einstein accorded to the Michelson-Morley experiment.
Stachel (1982, p.179) made the decisive remark that, in all later accounts in which it is mentioned, Einstein offered the experiment as evidence for the principle of relativity, not the light postulate, as is now the routine practice. If this was Einstein’s attitude prior to 1905, then the experiment would be relevant only at the earliest stages of Einstein’s explorations. Einstein had decided that the principle of relativity must hold by the time of the magnet conductor thought experiment. From then on, the Michelson-Morley experiment could be of little assistance. Its null result was a foregone conclusion, entailed by the principle of relativity. It could not assist Einstein in deciding between “the principle of the constancy of c, as was demanded by Maxwell’s equations, or the constancy of c, exclusively for an observer sitting at the light source [emission theory],” the options he recalled to Ehrenfest that he had weighed. In either case, a null result is expected. An emission theory would only predict a positive result if the experiment used a light source moving with respect to the interferometer.
Lugemata postitus Postitas EH.INS. »
Lugemata postitus Postitas madis64 »
Paraku on sul selles suhtes õigus - internetis võib igaüks arutleda nagu vaimsed võimed kannavad, puudub kompetentsifilter, mis teaduspublikatsioonides eksisteerib ja sellise jama - tõsistes teadusajakirjades, mitte nendes, millega endale viiteid tekitatakse - rajalt maha võtab.T25 kirjutas: 05 Juul 2025, 16:36 Nüüd 25+ aastat hiljem on nett täis temasuguste vendade küsimusi, arutlusi , arvamusi.
Su küsimuse sõnastus näitab juba kui sügavas soos sa toimetad - keegi ei käsi sind uskuda ühtegi poolt.T25 kirjutas: 05 Juul 2025, 16:36 Minul tekib küsimus, et miks ma peaks pimesi ainult ühte poolt uskuma, kuigi mõlemalt poolt on geeniuseid, kes arvavad teisiti.
Lugemata postitus Postitas T25 »
Varasemad EH.INsi poolt esitatud seisukohad Einsteini relatiivsusteooria kohta:MM katse ei pidanud kunagi tõestama ERT-d vaid nn eetri puudumist või olemasolu...
Teooria nii väidab...
Teooria seob erinevad asjad tervikuks...
Ja katsed seda tõestavad - nt Michelson-Morley, Kennedy–Thorndike, Ives–Stilwell jne
Panen veelkord siia:Michelson Morey:
Valguse kiirus on sama kõigis suundades
Valguse kiirus ei sõltu vaatleja liikumisest
Ehk siis eestikeelne kokkuvõtte eelnenud tsitaadist - mõlema( nii korpuskulaarse kui Einsteini) teooria puhul MM eksperimendi NULLTULEMUS ON OOTUSPÄRANE.It could not assist Einstein in deciding between “the principle of the constancy of c, as was demanded by Maxwell’s equations, or the constancy of c, exclusively for an observer sitting at the light source [emission theory],” the options he recalled to Ehrenfest that he had weighed. In either case, a null result is expected. An emission theory would only predict a positive result if the experiment used a light source moving with respect to the interferometer
Selles tsitaadis on kirjas, et MM eksperiment on täielikult kooskõlas valguse emissiooni teooriaga( valguse kiirus sõltub valgusallika liikumisest).Even today, this point needs emphasis. The Michelson-Morley experiment is fully compatible with an emission theory of light that contradicts the light postulate
Minkowski, kes oli ka Ritzi õpetaja, kiitis teda oma kirjavahetuses Hilbertiga:1 In February 1909 he completed his Habilitationsschrift at Göttingen, and in early March he gave his inaugural lecture as Privatdozent on the principle of relativity in optics.32 At that time, his reputation was such that a faculty committee at the University of Zurich considered Ritz to be the foremost of nine candidates to become their first professor of theoretical physics, noting that in the opinion of the Zurich physicist Alfred Kleiner, Ritz exhibited “an exceptional talent, bordering on genius.”33 Ritz, however, had to be excluded from consideration because he was too ill to carry the workload, so the job went to Einstein instead.34
Minkowskil ei olndu aga väga häid sõnu Einsteini kohta omal ajal:Ritz, your young man, is the only student from the Polytechnic whom I have mentioned in my correspondence with you.
The term "Einstein lazy dog" refers to a nickname given to Albert Einstein by his mathematics professor, Hermann Minkowski, during his time at the Polytechnic in Zurich. Minkowski, a brilliant mathematician himself, considered Einstein to be a lazy and unmotivated student, particularly in mathematics, despite Einstein's later groundbreaking work in physics.
Lugemata postitus Postitas EH.INS. »
Lugemata postitus Postitas Urmas »
Sa, EH.INS. meenutad mulle ühte meie kohaliku kiriku pastorit(Priit Rannut). Pidin eelmise sajandi lõpus kohalikus kirikus pildistama naiskoori esinemist ja tahes tahtma kuulasin ka jutlust. Hakkas siis pastor lugema omapoolseid ja tellitud palveid Jumala poole ja üks palvetest kõlas umbes nii(kahjuks täpset sõnastust ei mäleta)- "Armas Jumal, palun anna mõistust riigikogulastele presidendi valikul!". Ma pidin ennast ikka väga tagasi hoidma, et kirikus valju häälega naerma mitte hakata. Asi oli selles, et juba käis valimiskampaania ja üks kanditaate oli Arnold Rüütel. No ei võtnud Jumal tema palvet kuulda.
Lugemata postitus Postitas suvaline »
Lugemata postitus Postitas suvaline »
Valguse kiirusel liikuva kosmoselaeva pealik läheb sitale. Tagasi enam ei tulegi, jääbki ju lõpmatuseni tulema. Samas tekib küsimus, kuhu panna sitt, sest ka selle kogus kasvab ju lõpmatuseni?T25 kirjutas: 05 Juul 2025, 16:36Põhikoolis, 90ndatel, üks ...
Naljaga pooleks võiks ju vastata, et kui mass kasvab lõpmatuks, siis kütusepaagis oleva kütuse mass on ka lõpmatu ja energiat jätkub lõpmatult.
Küllap see klassikaaslane pani seemne idanema. ...
Lugemata postitus Postitas Urmas »
Ei jõudnud signaal Jumalani, sest muidu oleks kõikvõimas Jumal halvanud riigikogulaste käelihased kui neil kästi vajutada rohelist värvi nupule Arnoldi poolt hääletamiseks. Kas sul ei tõusnud ihukarvad püsti kui aastal 2008 annab kõrgharidusega Eesti Vabariigi President annab ajakirjaniku(Pille Minev) konkreetsele küsimusele, et mis asi on perfomance sellise vastuse? https://www.youtube.com/results?search_ ... erformancesuvaline kirjutas: 05 Juul 2025, 21:30 Urmas, Te saite valesti aru. Tegelikult Jumala signaal jõudis Arnoldini küll, aga viimane ei saanud aru või siis äärmisel juhul et Ingridi hüüe leelotama.
Lugemata postitus Postitas T25 »
Taking the mathematical average of Columns 2 or 5 is meaningless; on the Eastward trip, clock 408 gained 166ns, while the theory forecast a loss of 40ns; on the Westward trip clock 361 lost 44ns, while the theory forecast a gain of 275ns!
Kokkuvõttes võib öelda, et selle eksperimendi võib rahulikult allavett lasta. See ei tõestanud mitte midagi. Louis Essen oli samal arvamusel selle kohta ja kirjutas selle kohta isegi artikli, aga mul ei ole õnnestunud seda kuskilt netist vabalt leida.The H & K tests prove nothing. The accuracy of the clocks would need to be two orders of magnitude better to give confidence in the results. The actual test results, which were not published, were changed by H & K give the impression that they confirm the theory. Only one clock (447) had a failry steady performance over the whole test period; taking its results gives no difference for the Eastward and the Westward tests.
Nagu ikka, kiidulaul ja ülistus, muud pole siin midagi.The Hafele-Keating experiment, conducted in 1971, was a test of special and general relativity, specifically time dilation, using atomic clocks flown around the world. Joseph Hafele and Richard Keating took four cesium atomic clocks on commercial airplanes, flying them twice around the world, once eastward and once westward, and compared them to stationary clocks at the United States Naval Observatory. The results showed that the moving clocks experienced time dilation, losing or gaining time relative to the stationary clocks, consistent with the predictions of relativity
Lugemata postitus Postitas suvaline »
Saite valesti aru, signaal ilmselt ikkagi jõudis Arnoldini, aga mitte lödikäeliste riigikogulasteni. Egas ajakirjaniku küsimus sellisele hallpeale pole ka teab mis ereda kriidi küsimus, aga noh, las ta olla. Oleks võinud ju mingi erialase küsimuse esitada, et kui sügavale seeme mulda ja millal jne, aga ilmselt Pille selleks võimeline polnud.Urmas kirjutas: 05 Juul 2025, 23:20Ei jõudnud signaal Jumalani, sest muidu oleks kõikvõimas Jumal halvanud riigikogulaste käelihased kui neil kästi vajutada rohelist värvi nupule Arnoldi poolt hääletamiseks. Kas sul ei tõusnud ihukarvad püsti kui aastal 2008 annab kõrgharidusega Eesti Vabariigi President annab ajakirjaniku(Pille Minev) konkreetsele küsimusele, et mis asi on perfomance sellise vastuse? https://www.youtube.com/results?search_ ... erformancesuvaline kirjutas: 05 Juul 2025, 21:30 Urmas, Te saite valesti aru. Tegelikult Jumala signaal jõudis Arnoldini küll, aga viimane ei saanud aru või siis äärmisel juhul et Ingridi hüüe leelotama.
Lugemata postitus Postitas T25 »
See, et ta ajas oma valguse emissiooni mudeli asja 1908 ja hiljem. Ja vaidles Einsteiniga neil teemadel.Kuidas puutub siia see mida Minkowski arvas Ritzi ja Einsteini õpingutest?
Lugemata postitus Postitas EH.INS. »
Arendas phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Estonian translation by phpBB Eesti [Exabot] © 2008*-2025