Maaküte vs ÕhkVesi 85m2 majale

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10901
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 311 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Maaküte vs ÕhkVesi 85m2 majale

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ping kirjutas: 11 Mai 2023, 10:24 Varvaste soojendamiseks vereringeprobleemide puhul on palju ökonoomsemad abinõud olemas.
:) OT. Sa tõid meelde mälestused kui soovitasin ühistu koosolekul minu korterite peal olevatele naabritel osta soojad sussid kui nad kurtsid, et nende põrand on külm. See, et minu korteri alt läksid läbi piki korteri välisperimeetrit ühistu mingite trasside kanal ja kus külmemal ajal läbi põranda ulus tuul, siis see neid ei huvitanud. Kui pakkusin varianti, et ehk võtaks osa rahaliselt minu korteri alt läbi minevate ühistu trassidest tulevate külmalekete likvideerisel, siis keelduti. Pidi olevat minu korteri mure. Kolmandal korrusel oleva katuselekke likvideerimist pidin küll raha panustama. ;) ja tee siis kolhoosirahvale selgeks, et nad on kahepeelised. ;) Kui praegust elamist ehitasime, siis "evakueerusime" elu ajutiselt minu korteritesse, mille temperatuur põranda tasapinnal oli 11* ja lae all 33*. Kassid õppisid ära hüppama lahti olevatele vaheustele ja magasid selle 4-5cm paksuse ukse peal. ;)
kaimagk kirjutas: 11 Mai 2023, 19:35 Isa arvan et soovitakse ikkagi millegipärast just mingi pumba variant panna, maaküte juba proovitud, tahetakse õhk-vesi aga ju peljatakse müra ,jääd vms.....

Kas teemas on mainitud müra? Ise arvan, et küsiti jää tekkimise kohta. Mis puutub mürasse, siis peale kahte kütteperioodi ÕVSP-ga küsides hetkel ülelaua istuva direktori, ütles ta, et ei ole veel välisosa mürinat kuulnud. Või vahest talvel toa tuulutamiseks akna avanud ja välisosa parasjagu töötab, kuid selleks pidi ümberringi olema vaikus.
Mis puutub jäässe, siis esimene hooaeg samuti pelgasin välisosa alla kogunevat jääd ja panin segukasti pumba ventika alla. Kui sa arvad, et sellest oli kasu, siis eksid. Võib olla oli asi minu laiskuses, aga lihtsalt ei tulnud praktiliselt kogu talve jooksul meelde seda kasti tühjendada. Kui ühe külmaga avastasin, siis ei saanud jääd täis kasti kätte ja esimese sulaga võtsin ära. Jää oma paisumisega oli kasti katki teinud ja kast muutus kasutuks ehk läks jäätmejaama või viisid maale aiandushuvistele kasutamiseks. Täpselt ei mäleta. See hooaeg ei mitte mingisuseid kaste välisosa alla aja aeg-ajalt pilku peale heites(autoga kvartalisse sisse sõites jääb vaatevälja). Mõtlesin isegi välisosa betoonalusele soojuskaabli sisse panna, kuid kuna siinses foorumis jah sõna sellele ideele ei antud, siis loobusin ülepunnitamisest.
Vasta