uus katus

peeter I
külaline

uus katus

Lugemata postitus Postitas peeter I »

tahaks varsti hakata uut katust majale panema. aga ei ole veel kindel millise kasuks otsustada :)
et millist oleks kerge vahetada ja mis salata, et oleks odav ka:)
praegu ma vaatasin et hea tundus aspestivaba eterniit või siis bituumen laineplaat.
mida te arvate nendest materjalidest. kas mõnel on halbu v häid kogemusi nende materjalidega:)??
illuh
külaline

Re: uus katus

Lugemata postitus Postitas illuh »

peeter I kirjutas:tahaks varsti hakata uut katust majale panema. aga ei ole veel kindel millise kasuks otsustada :)
et millist oleks kerge vahetada ja mis salata, et oleks odav ka:)
praegu ma vaatasin et hea tundus aspestivaba eterniit või siis bituumen laineplaat.
mida te arvate nendest materjalidest. kas mõnel on halbu v häid kogemusi nende materjalidega:)??
Eterniit hoiab hästi sooja vanal majal ja kasutatakse rohkem üldiselt, mul pakkuda hea hinnaga ruut ja töö samuti!

56 222 312
Kasutaja avatar
restauraator
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 681
Liitunud: 12 Mai 2005, 08:15
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: uus katus

Lugemata postitus Postitas restauraator »

Mina küll ei magaks, kui saadaval nii hea soojustusega katusekate!

Tõsiselt võttes ikka võiks vähemalt eterniidi maja katuseks otsustada...
Iga ehitus on norm iseendale.
Külaline
külaline

Re: uus katus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Minu arvamus eterniidist ja eriti lainepapist on selline: ühed jubedad ajutised materjalid. 5-10 aasta pärast hakka jälle vahetama. Tundub küll hea ja lihtne, aga tõsiselt asja üle juureldes kindlasti mitte. Kui mälu ei peta on võimalik kivikatust samuti osta mingi 70.- ruut. Korra teed ja rahu majas. Aga see on kõigest minu arvamus.
janek179
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 79
Liitunud: 16 Veebr 2009, 12:46
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: uus katus

Lugemata postitus Postitas janek179 »

Kui nende materjalide vahel valida elumajale siis kindlasti eterniit, bit.laineplaat rohkem kõrvalhoonele.
Eluiga eterniidil 50-70 aastat, bit.laineplaadil 20-30 aastat. muidugi sõltub palju katuse asukohast, kaldest ja paigalduse kvaliteedist.
Samas kui vähegi kannatab siis majale ikka kivikatus.
katusetark
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 35
Liitunud: 19 Mär 2008, 15:02

Re: uus katus

Lugemata postitus Postitas katusetark »

:hello:
Kui huvi on võtke ühendust, on pakkuda lai valik katusekatte materjale hea hinnaga ja saame abistada ka paigaldusel . Omame üle 10 aastast kogemust .


Lugupidamisega
Katusetark
55522140
Peeter I
külaline

Re: uus katus

Lugemata postitus Postitas Peeter I »

ma ise arvan ka et peaks eterniidist panema. ega see kivi ka eriti kallis pole, siis tuleb alus veits ymber teha, sest kivi liiga raske, ikkagi vana maja.
aga kui eterniiti panna siis kas poole oma või leedu??
Aga kellel käpp sees sellistes kohtades kust saaks seda eterniiti, siis andke teada mis hinnad on jne. umbes 100 ruutu oleks vaja:)
Ivo ik@hot.ee
peeter I
külaline

Re: uus katus

Lugemata postitus Postitas peeter I »

maja asub rapla lähedal.
roofman
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 92
Liitunud: 05 Nov 2008, 01:27
Asukoht: lääneharju ja läänemaa

Re: uus katus

Lugemata postitus Postitas roofman »

ökokatus müüb päris hea hinnaga ise võtnud sealt paari maja jaoks..... :hello:
kui sul 1 min. suunurgad allapoole, siis kaotad 60 sek. õnne! : )
Pump
külaline

Re: uus katus

Lugemata postitus Postitas Pump »

LÜHITUTVUSTUS EESTIS PAKKUTAVAST ETERNIIDIST:
Värvimata plaatidel on ainult mõõtude ja lainesuuruse vahe-materjali kvaliteet on ühesugune,garantii ka mõlematel 15 aastat materjalile.
Värvitud plaatidel aga on vahe päris suur. Siin on siis võrdlused:
Leedu eterniit AKMENE: Mõõdud on 1750 x 1130 mm. tavalise värviga. Garantii värvile 5 aastat.
1 plaat kattab 1,68m2
Poola eterniit IZOPOL: Mõõdud on 1875 x 1150 mm. karastatud värviga. Garantii värvile 15 aastat. Izopoli laine on ka 1,5 korda väiksem,vaadates kaugelt on selline tunne,et katusel on hoopis katusekivi .
1 plaat kattab 1,79m2

Värvitud IZOPOLi ostmine tähendab seda et võidad kvaliteediga ja katuse väljanägemusega ja ka mõni kord ka paigalduse kvaliteediga ja kiirusega. Näiteks,kui viilu pikkus on 6,9jm. siis saab panna kas Poola plaadid 4 tükki 15sm. ülekatega või siis Leedu plaadid 4 tükki ja veel üks poolik-plaat.
IZOPOLI miinuseks on kahjuks see,et plaat on kallim AKMENE plaadist. KUid näiteks 160m2 katusel on see vahe umb.1600.- ning keskmise suurusega katusel see hinnavahe ei ole karm.

Kehtivad soodushinnad Kattexist ( http://kattex.ee/soodustus.html ):
Leedu AKMENE 1750x1130mm. värvimata hall 139.-
Leedu AKMENE 1750x1130mm. värvitud plaat 170.-
Poola IZOPOL 1875x1150mm. kaitsevärviga plaat 230.- (+ tasuta kohaletoomine üle Eesti)

PS. Bituumenlaineplaadid ei soovita igal juhul -see on ju tavaline papp...
hulgus
pole kodus
Postitusi: 252
Liitunud: 01 Juun 2006, 14:14
Asukoht: Tartu mk.
On tänatud: 4 korda

Re: uus katus

Lugemata postitus Postitas hulgus »

Külaline kirjutas:Minu arvamus eterniidist ja eriti lainepapist on selline: ühed jubedad ajutised materjalid. 5-10 aasta pärast hakka jälle vahetama. Tundub küll hea ja lihtne, aga tõsiselt asja üle juureldes kindlasti mitte. Kui mälu ei peta on võimalik kivikatust samuti osta mingi 70.- ruut. Korra teed ja rahu majas. Aga see on kõigest minu arvamus.
Ei tea juba mitmes kord ma kuulen seda odava kivikatuse juttu. Palun mingit vihjet, kust saaks sellise hinnaga. Ma paneks kohe puukuurile kah selle kivikatuse, kalli pleki asemel.
Külaline
külaline

Re: uus katus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mina näiteks ostsin omale eelmisel aastal Est-Stein Elegandi 59.- ruut. Olen väga rahul. See oli muidugi kampaania ja ma ei tea mis ta nüüd maksab, aga tasub uurida.
janek179
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 79
Liitunud: 16 Veebr 2009, 12:46
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: uus katus

Lugemata postitus Postitas janek179 »

hulgus kirjutas: Ei tea juba mitmes kord ma kuulen seda odava kivikatuse juttu. Palun mingit vihjet, kust saaks sellise hinnaga. Ma paneks kohe puukuurile kah selle kivikatuse, kalli pleki asemel.
Aga oled sa võtnud kuskilt juba hinnapakkumise.
Est-Stein Elegant hall(ilma värvi- ja pigmendita) 71,20 EEK m² jaehind ainult reakivi + juurde siis ääred, harjad, kinnituseda jne. tuleb 1m² maksumuseks ca 120.- EEK.

vihje näiteks siis
http://www.katuseabc.ee
http://www.monier-roofing.ee
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: uus katus

Lugemata postitus Postitas keemik »

Peeter Esimesele
Panin ka oma majale Izopoli eterniidi ja olen rahul materjaliga. Kui otsustad suure plaadi kasuks, siis Märjamaalt saaksid huvi korral 28 suurt tavalist halli plaati 125 eeguga tükk. Kuna osad ehitusplaanid jäid ära, on need uued ja kasutamata plaadid terved ja maha müüdavad.

erik.berlin@mail.ee
uuno
külaline

Re: uus katus

Lugemata postitus Postitas uuno »

Arvamusi missuguseid....Onduline bituumenkatused on päris asjalikud.Olen neid elus palju paigaldanud.Kuid turul on ka Gutta ja Onduroof plaadid, need rohkem kõrvalhoonetele ja neil kvaliteet kehvem kuna pole värviga immutatud vaid pealt värvitud.Paigaldamisel ilmneb juba värvi defekte kahe viimase puhul.
Igal juhul on Onduline plaadil hinna ja kvaliteedi suhe normis ning tarkutreid kes arvavad, et tegemist papiga....Minge kooli :D
Piiga
külaline

Re: uus katus

Lugemata postitus Postitas Piiga »

Pump kirjutas:LÜHITUTVUSTUS EESTIS PAKKUTAVAST ETERNIIDIST:
Värvimata plaatidel on ainult mõõtude ja lainesuuruse vahe-materjali kvaliteet on ühesugune,garantii ka mõlematel 15 aastat materjalile.
Värvitud plaatidel aga on vahe päris suur. Siin on siis võrdlused:
Leedu eterniit AKMENE: Mõõdud on 1750 x 1130 mm. tavalise värviga. Garantii värvile 5 aastat.
1 plaat kattab 1,68m2
Poola eterniit IZOPOL: Mõõdud on 1875 x 1150 mm. karastatud värviga. Garantii värvile 15 aastat. Izopoli laine on ka 1,5 korda väiksem,vaadates kaugelt on selline tunne,et katusel on hoopis katusekivi .
1 plaat kattab 1,79m2

Värvitud IZOPOLi ostmine tähendab seda et võidad kvaliteediga ja katuse väljanägemusega ja ka mõni kord ka paigalduse kvaliteediga ja kiirusega. Näiteks,kui viilu pikkus on 6,9jm. siis saab panna kas Poola plaadid 4 tükki 15sm. ülekatega või siis Leedu plaadid 4 tükki ja veel üks poolik-plaat.
IZOPOLI miinuseks on kahjuks see,et plaat on kallim AKMENE plaadist. KUid näiteks 160m2 katusel on see vahe umb.1600.- ning keskmise suurusega katusel see hinnavahe ei ole karm.

Kehtivad soodushinnad Kattexist ( http://kattex.ee/soodustus.html ):
Leedu AKMENE 1750x1130mm. värvimata hall 139.-
Leedu AKMENE 1750x1130mm. värvitud plaat 170.-
Poola IZOPOL 1875x1150mm. kaitsevärviga plaat 230.- (+ tasuta kohaletoomine üle Eesti)

PS. Bituumenlaineplaadid ei soovita igal juhul -see on ju tavaline papp...
Kle pumppea....nii ei müü õige müügijuht oma tooteid, konkurente jaburalt maha tehes :lol: Kuidas siis papp turul rohkem müüb kui Teie katused?-tekib küsimus. :D Julm Julia
Külaline
külaline

Re: uus katus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

uuno kirjutas: Igal juhul on Onduline plaadil hinna ja kvaliteedi suhe normis ning tarkutreid kes arvavad, et tegemist papiga....Minge kooli :D
Uuno - mina soovitan ka sinul kooli minna. Kuurikatuseks - olgu peale. Sobib. Maja katuseks - tule maale! Aga kirjutage oma nimi ja number kust saab jube head pappi katusele. :jooma
Piiga kirjutas:
Pump kirjutas: Kle pumppea....nii ei müü õige müügijuht oma tooteid, konkurente jaburalt maha tehes :lol: Kuidas siis papp turul rohkem müüb kui Teie katused?-tekib küsimus. :D Julm Julia
Õigus. Eestis ei olegi palju õigeid müügiinimesi. On hunnik klienditeenindajaid. Müügist on asjad kaugel :amen:
Uuno
külaline

Re: uus katus

Lugemata postitus Postitas Uuno »

Külaline kirjutas:
uuno kirjutas: Igal juhul on Onduline plaadil hinna ja kvaliteedi suhe normis ning tarkutreid kes arvavad, et tegemist papiga....Minge kooli :D
Uuno - mina soovitan ka sinul kooli minna. Kuurikatuseks - olgu peale. Sobib. Maja katuseks - tule maale! Aga kirjutage oma nimi ja number kust saab jube head pappi katusele. :jooma
Piiga kirjutas:
Pump kirjutas: Kle pumppea....nii ei müü õige müügijuht oma tooteid, konkurente jaburalt maha tehes :lol: Kuidas siis papp turul rohkem müüb kui Teie katused?-tekib küsimus. :D Julm Julia
Õigus. Eestis ei olegi palju õigeid müügiinimesi. On hunnik klienditeenindajaid. Müügist on asjad kaugel :amen:
Iga päev saab keegi omale uue bituumenkatuse....ja just elumajale....ei tea miks nad seda küll siis teevad....kui see sobib vaid kuuri katusele...??? Guttat võib kuurikatusele panna.Elumajadele sobivad ideaalselt Onduline katused....pikki aastaid neid paigaldanud elumajadele.Ja paremad kui plekk vms.....ja kui üldse kellegile punkte annaks siis Wienebergerile
roofman
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 92
Liitunud: 05 Nov 2008, 01:27
Asukoht: lääneharju ja läänemaa

Re: uus katus

Lugemata postitus Postitas roofman »

uuno:"
Iga päev saab keegi omale uue bituumenkatuse....ja just elumajale....ei tea miks nad seda küll siis teevad....kui see sobib vaid kuuri katusele...??? Guttat võib kuurikatusele panna.Elumajadele sobivad ideaalselt Onduline katused....pikki aastaid neid paigaldanud elumajadele.Ja paremad kui plekk vms.....ja kui üldse kellegile punkte annaks siis Wienebergerile" :hello: kui muidu ei oska oma tööd ennem hinnata ,siis tänu uunole tõuseb ego ikka küll :yahoo: mina oma eterniidi paigaldusega ikka võin ka nii 10 või 30 aastapärast tere kõvahäälega ütelda..... ega see unn ikka pole õietolmust ja teistest katuse kahjustustest ja hooldustest ikka kuulnud kuid kuuri katusele olen seda ondulinet pannud..... lihtsam paigaldada :P ei mingit nurkade lõikamist :good: kuid edu ikkagi paigaldajatele ! :wave:
kui sul 1 min. suunurgad allapoole, siis kaotad 60 sek. õnne! : )
Ester
külaline

Re: uus katus

Lugemata postitus Postitas Ester »

Külaline kirjutas:
uuno kirjutas: Igal juhul on Onduline plaadil hinna ja kvaliteedi suhe normis ning tarkutreid kes arvavad, et tegemist papiga....Minge kooli :D
Uuno - mina soovitan ka sinul kooli minna. Kuurikatuseks - olgu peale. Sobib. Maja katuseks - tule maale! Aga kirjutage oma nimi ja number kust saab jube head pappi katusele. :jooma
Piiga kirjutas:
Pump kirjutas: Kle pumppea....nii ei müü õige müügijuht oma tooteid, konkurente jaburalt maha tehes :lol: Kuidas siis papp turul rohkem müüb kui Teie katused?-tekib küsimus. :D Julm Julia
Õigus. Eestis ei olegi palju õigeid müügiinimesi. On hunnik klienditeenindajaid. Müügist on asjad kaugel :amen:
Aga mida siis valesti tegi härra Pump? Minu arvates-ta on hea müügimees,sest seletas miks üks toode on parim kui teine,teised aga ainult karjuvad. Näiteks see sama Ondulaini eelistaja on küll klienditeenindaja,räägib et nii ei müü õige müügijuht oma tooteid, konkurente jaburalt maha tehes,ise aga ajab lolljuttu oma konkurentidest Ondulinest ja Guttast.
See on ju tõsi,et kõik need ondulainid,ondurufit ja guttad on tegelikult see kaup,mida normaalne katusepaigaldaja ei paigalda kunagi oma katusele.
Minu arvates härra Uuno võiks pakkuda samamoodi oma Onduline plaadide hinnad ja eelised Guttaga ja Onduroofiga nagu seda tegi Pump ja ka kindlasti seletust,miks see papp-katus on parem kui plekk või eterniit.
Eints
külaline

Re: uus katus

Lugemata postitus Postitas Eints »

Eks see jää iga inimese enda otsustada mis ta katusele paneb.Pole olemas igavest katust.....üks peab kauem vastu kui teine...üks kallim kui teine.Eks hind ja kvaliteet ja inimese rahakott saab määravaks.Mõtet siin asjade üle üldse vaielda mis see nüüd siis parem on ja mis mitte. :P
sepasull
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 01 Veebr 2011, 14:35

Re: uus katus

Lugemata postitus Postitas sepasull »

Hinnast lähtudes eterniit, kuurile hädaga Onduline laineplaat. Panin endale Gutta (teadmatusest) ja nüüd, kus möödunud ca 3 aastat on katus praktiliselt valge (plaat oli must). Ei teagi, mis edasi teha ja milleks üldse selliseid asju müüakse??!!
Külaline
külaline

Re: uus katus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kahjuks seni müüakse kuni leidub ostjaid. Kuurile kõlbaks ka vana eterniit...ja kestab aastaid veel.

taastaja
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: uus katus

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

See on hea kui keegi julgeb välja õelda, et vana hea eterniit kõlbab ka veel kuskile(paljud ju ise müüvad midagi ja ei analüüsi probleeme erapooletult oma vastustes ). Vana eterniidi aeg hakkab paratamatult läbi saama aga aegajalt tuleb ette olukordi, et kliendil on igati normaalne eterniitkatus aga tahab vahetada lihtsalt välimuse pärast(naaber ju pani ilusa punase katuse!!) aga katus peaks veel 15-20 aastat. Ja on küll neid, kes otsust pärast kahetsend, sest uus, punane, katus osutus veel viletsamaks (üks vend pani isegi vanad eterniidid tagasi,kahe aasta pärast).
Enne kui tormatakse midagi vahetama,tuleks rahulikult asjad läbi kaaluda.Järsku on hoopis mingi muu asi tähtsam, mida uuendada.
toomas
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1308
Liitunud: 02 Veebr 2005, 17:31
On tänatud: 35 korda

Re: uus katus

Lugemata postitus Postitas toomas »

Tere.

Vana eterniidi aeg hakkab paratamatult läbi saama aga aegajalt tuleb ette olukordi, et kliendil on igati normaalne eterniitkatus aga tahab vahetada lihtsalt välimuse pärast(naaber ju pani ilusa punase katuse!!) aga katus peaks veel 15-20 aastat.

Haakub katuserobi ütlusega.

Oli mul siis aastat kaks tagasi naljakas olukord. Vana kunde helistab kellel suvemaja vanas kalurikülas. Lasi teha puukuuri ja uurib, kustkohast saada vana eterniiti ja veel väikest tahvlit aga mitte mingil juhul uut. Küsin, et mis Sa sellega peale hakkad, rahaline seis Sul ju hea pane midagi kaasaegsemat. Aga Tema vastu, et paneks küll, aga Sa oled ju seal ise käinud, näinud ja ka teinud ja nüüd kujuta ette et sellesse kooslusse sobiks midagi kaasaegset. Ja siis jäin Temaga nõisse. Otsisime seda vana eterniiti tükk aega ja leidsime. Kunagi oli see mingia punaka värviga värvitud ja pleekinud kus kurat, aga sinna keskkonda see sobis nagu rusikas silmaauku.

Toomas
Vasta