Fibo maja soojustamine seestpoolt!!!!!!

kuidas soojustada oma elamist
Vasta
xxmadis
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 03 Jaan 2011, 12:02

Fibo maja soojustamine seestpoolt!!!!!!

Postitus Postitas xxmadis »

Tere!

Maja laotud 200mm -st fibo 3-st ,välja läheb soojustuseks 150mm vahtplast.
Küsimus siis järgmine ,et magamistubades ma krohvida ei sooviks kuna seinad jäävad minu meemelst ikkagi külmaks.
Mida teie soovitaksite ,et saaksin soojad seinad seest poolt?

Ise ma mõtlesin,et teeks magamistubadesse puust karkassi seinale ,vahele 25mm vahtplast ja kips otsa aga ei tea kas tohib niimodi? Minu meelest peaks ju vahtplast toimima ka aurutõkkena või kuidas?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10696
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 289 korda

Re: Fibo maja soojustamine seestpoolt!!!!!!

Postitus Postitas Kalvis »

Külmaks jätab sul maja üldsoojustus. Muidugi 15 cm on juba hea küll.
Sa mõtled külmaks jäämise all tunnetuslikku soojustust, et kui paned käe sooja juhtivale materjalile (näiteks metall) toatemperatuuril siis see tundub külm, kui aga sama temperatuuriga puidule siis see on halva soojusjuhtivuse tõttu soe. Sellise tunnetusliku vastu aitab vaid puitmaterjalide kasutamine toas (oluline on just katsutav kiht, mitte selle taga olev soojustus). Sissepoole lisasoojustamine ei aita.
Teine asi on õhuke vahtplasti kiht karkassi postide vahel, muidu oleks seal õhk, kuid vahtplast vähendab konvektiivset õhu liikumist siseruumist fiboseina. Seda võib täitsa teha.
murmet
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 06 Okt 2007, 09:14
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Fibo maja soojustamine seestpoolt!!!!!!

Postitus Postitas murmet »

Soomlased toodavad sellist seinaplaati: http://www.spu.fi/spu_anselmi. Tegemist siis 9mm kipskartongplaadiga mis on liimitud kas 40 või 70 mm EPS-ile. Tänu poolpunn servadele on paigaldus, kas liimseguga või kruvikinnitus, lihtne ja kiire . Ehk leidub Eestis mõni edasimüüja.
kunnely
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 140
Liitunud: 18 Mär 2010, 11:34
On tänatud: 2 korda

Re: Fibo maja soojustamine seestpoolt!!!!!!

Postitus Postitas kunnely »

Veel üks argument; fibo seest krohvides ja paljaks jättes salvestub sinna rohkem sooja kui kipskarkassiga seina. Kodust lahkudes ja kui vahepeal ei küta paar päeva siis tagasi tulles veel normaalne temp sees sest seinad on sooja salvestanud. Kipsi puhul salvestab sooja ainult 1cm kips ning see jahtub rutem maha. Kindel värk
Katusetööd ja üldehitus. Katusepesu.
Ehituslik saematerjal
Ehitusmaterjalide projektimüük- kivi, teraskate, eterniit, bituumensindel, sbs, vihmavesi
tuuletõke, kips, soojustus, fassaadisoojustus
Vasta