Nurgasaag: Kas Metabo või Makita

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
haggitu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 160
Liitunud: 12 Juul 2009, 14:10
Asukoht: Tartu
On tänanud: 4 korda

Nurgasaag: Kas Metabo või Makita

Lugemata postitus Postitas haggitu »

Küsimus siis selline, kumba valida:

http://pood.bauhof.ee/p/nurgasaag_mls100_makita/469167
http://pood.bauhof.ee/p/miiusaepink_kgs_216/469104

Küsin, kuna ei suuda otsustada, kas valida makita, ning loobuda sellest, et kunagi peaks (ei tea kuna) vaja minema lõigata materjali, mis on laiem kui 130mm või valida Metabo ja loobuda sellest, et kunagi( taaskord kuna) võib vaja minna lõigata materjali paksemat kui 65mm. Ehk oskab vähe kogenum öelda, millist mõõtu tuleb rohkem ette.
Niipalju veel, et plaanis on ehitada ostetava masinaga majale teine korrus puitkarkassist ja panna voodrilauad, ning ka parkett.

Ettetänades
:hello:
coachman
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 141
Liitunud: 13 Nov 2007, 18:57
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Nurgasaag: Kas Metabo või Makita

Lugemata postitus Postitas coachman »

Endal on just selline Metabo ja kasutanud seda üsna samalaadsete tööde puhul (eramaja juurdeehitus - pitkarkass, voodrilauad, liistud jms.) juba mitu aastat. Üsna sagedasti on olnud vaja saagida laiemat materjali, mida ülaltoodud Makita mudeliga poleks saagida saanud. Paksusest on paar korda puudu tulnud aga sel puhul poleks ka lisasentimeeter-paar aidanud. Igal juhul soovitaks siinidega mudelit. Selle konkreetsega teeb eramajas 99,5% vajalikest nurgasaagimistest ära.
Viimati muutis coachman, 14 Juun 2011, 13:43, muudetud 1 kord kokku.
ats
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 400
Liitunud: 06 Nov 2007, 10:38
Asukoht: liikuv
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda

Re: Nurgasaag: Kas Metabo või Makita

Lugemata postitus Postitas ats »

Sel Makital ketas just parasjagu seda mõõtu,et parketti-laminaati lõigates jääb ca sent puudu,ja 50x150 prussi ka läbi ei näri.Liistu ja laua lõikamiseks omal Makita miiusaag,mil peal plate.analoogne bauhofi lehel oleva viimase saega,Hea kaks ühes komplekt,saad kohe liistu laiuse parajaks.maksis omal ajal kuskil 8k kanti.Suurema asja saagimiseks lisaks siinidel variant .Makital parem hinna kvaliteedi suhe,kuskil ,vist TMtestis tegi teistele pika puuga ära.
Siseviimistlus, Plaatimine. 5084218 +358465675729
Vaatamist http://fotoalbum.ee/photos/Transit/sets/689453
paneelikas
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 195
Liitunud: 23 Apr 2010, 20:49

Re: Nurgasaag: Kas Metabo või Makita

Lugemata postitus Postitas paneelikas »

Mul on see MLS-100, põrandaliistu sai lõigata väga hästi, nurga reguleerimine on sellel astmeteta (va 90kraadi) ,kui tahad täpseid lõikeid võta mõlemal sael käepidemest kinni ja vaata kumb rohkem küljelt-küljele tuiab, kui muidugi on soov 50x150 prussi lõigata siis ilmselt pole täpsus nii oluline ja sobib ehk kelguga saag paremini.
Bauhofist seda muidugi 191 euro eest osta on mega kirves, ise ostsin K-rautast vanas rahas midagi 1700 kopikatega kui oli "kõik kaubad -20% kampaania", letihind seal sellel minuteada kuskil 2140

Pole ise küll suurem ehitusmees aga parketi lõikamiseks sobiks ka tikukas, hea teha keerukaid väljalõikeid, ja prusside pooleks lõikamiseks on hea triikraua moodi saag. Kujutasin juba ette kuidas oleks liistusaega või isegi liistusaag-platesaag komboga 6m prussi pooleks lõigata :jooma
Kõik jutud noh..
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Nurgasaag: Kas Metabo või Makita

Lugemata postitus Postitas vtl »

paneelikas kirjutas:Kujutasin juba ette kuidas oleks liistusaega või isegi liistusaag-platesaag komboga 6m prussi pooleks lõigata :jooma
Pikkade prusside lõikamiseks käib alla sarnane laud:
http://pood.bauhof.ee/p/jarkamissae_too ... 800/472925
haggitu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 160
Liitunud: 12 Juul 2009, 14:10
Asukoht: Tartu
On tänanud: 4 korda

Re: Nurgasaag: Kas Metabo või Makita

Lugemata postitus Postitas haggitu »

Nüüd leidsin sellise eluka: http://www.stokker.ee/products/product/746289/
Hind on küll tiba kallim, kuid peaks kõik vajaminevad tööd ära tegema?
Ning kuhu ma oma küsimusega jõuda tahtsin on see, et kui tihti mul võiks olla vajadus lõigata midagi paksemat kui seda on 65mm, kui ma ehitan teist korrust? :glare:
fgh
külaline

Re: Nurgasaag: Kas Metabo või Makita

Lugemata postitus Postitas fgh »

Suuremat kui 65mm tuleb harva ette ja siis võta pigem korralik käsisaag.
Muide see makita ei kannata eriti kriitikat kui vaja liiste panna. Ikka jube loks on sees. Saab kyll hakkama, aga pigem valiks aste kõrgema makita. Oman sellist makitat musta töö tegemiseks. Liistud lähevad vana töökindla electra beckumiga töösse.
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Nurgasaag: Kas Metabo või Makita

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Igal juhul tuleb sul ette, et vaja lõigata 50x150. 100x100 materjali väga harva. Seega vali see mis max 65 paksu, aga laiemat kui 150 suudab.
vanaema on sul veteran...
külaline13
külaline

Re: Nurgasaag: Kas Metabo või Makita

Lugemata postitus Postitas külaline13 »

Ärge algajat kõvasti pekske, kuid pakun tavalist ketassaagi (käsisaagi) lahenduseks. Olen üksjagu prusse (nii risti kui piki) ja välisvoodrilaudu igasuguse nurga all saaginud. Tegin kolmest liistust joonlaua abiks erinevate nurkade all saagimiseks ja pole seni tekkinud mõtet nurga- vms sae ostuks. Abipukid ju maksavad, võtavad ruumi, ja kõige olulisem, et tuleb töökohale üles seada ja pikk materjal sinna õiges asendis peale sättida. Käsisaega aga paned joonlaua materjalile peale ja saed selle järgi. Kui vajad palju erinevaid nurki vähestes kogustes, siis pole ehk mõtet.
haggitu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 160
Liitunud: 12 Juul 2009, 14:10
Asukoht: Tartu
On tänanud: 4 korda

Re: Nurgasaag: Kas Metabo või Makita

Lugemata postitus Postitas haggitu »

Vot sellist vastust vaja oligi :) tänud! Jääb siis vist se metabo varjant.
Kuid samas eks ajab ka tikksaega ja tavalise käsi ketasaega asjad ära :)
OT: Kas näiteks teisekorruse katusealuse väliseina ja siseseina talad/seina konstruktsioon tulebki 50x150?
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Nurgasaag: Kas Metabo või Makita

Lugemata postitus Postitas vtl »

haggitu kirjutas:Vot sellist vastust vaja oligi :) tänud! Jääb siis vist se metabo varjant.
Kuid samas eks ajab ka tikksaega ja tavalise käsi ketasaega asjad ära :)
OT: Kas näiteks teisekorruse katusealuse väliseina ja siseseina talad/seina konstruktsioon tulebki 50x150?
Tule taevas appi. Esiteks ei oska keegi Sulle foorumi kaudu öelda, millise mõõduga sinu seinatalad tulevad. Lihtne aga õiglane vastus, et vaata projekti pealt ja/või konsulteeri mõne ehitusinseneriga.
Teiseks ei osteta üldiselt tööriista ehku peale, millist materjali Sa võib-olla tulevikus saagima hakkad, vaid tehakse endale praegused ja tulevikuvajadused eelnevalt selgeks ja alles siis ostetakse vajalikud riistad.
Kolmandaks, saeketta sügavusest paksemat tala saad saagida, kui saed alguses ühelt poolt, siis teiselt poolt.
Ja neljandaks, sõna "variant" kirjutatakse i-ga, mitte j-ga.
haggitu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 160
Liitunud: 12 Juul 2009, 14:10
Asukoht: Tartu
On tänanud: 4 korda

Re: Nurgasaag: Kas Metabo või Makita

Lugemata postitus Postitas haggitu »

1. Sellepärast ma siin küsingi nende keäst, kes on rohkem ehitanud, et millist mõõtu võib veel tulevikus ette tulla.
2. Mille muu järgmi ma ostan, kui mitte teiste küsimise peale ja seega siis ehku peale, et ehk on minul ka tulevikus samu mõõte vaja lõigata.
3.Kui ma tahaksin lauda/prussi pöörama hakata lõikamise ajal siis ma ei oleks hakanud siin küsima mõõte, vaid oleks ostnud täesti tavalise ilma ettenihketa sae, ning oleks rõõmsalt materjali pöörama hakanud.
4. Ma ei ole veel aru saanud, et see oleks siin mingi õigekirja võistlus vms. inimesed eksivad, ning aru sai ju mida küsisin. kui tahad õigekirja üle norida, võid vastavasse asutusse minna.

Muidu tänud vastamast ikkagi, eks ma üritan meeles pidada nõuandeid! :write:
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Nurgasaag: Kas Metabo või Makita

Lugemata postitus Postitas vtl »

haggitu kirjutas:3.Kui ma tahaksin lauda/prussi pöörama hakata lõikamise ajal siis ma ei oleks hakanud siin küsima mõõte, vaid oleks ostnud täesti tavalise ilma ettenihketa sae, ning oleks rõõmsalt materjali pöörama hakanud.
Kui Sa enamuse aega saed alla 65mm materjali ja kord elus ühe paksema prussi, siis mina pööraks rõõmsalt.
haggitu kirjutas:4. Ma ei ole veel aru saanud, et see oleks siin mingi õigekirja võistlus vms. inimesed eksivad, ning aru sai ju mida küsisin. kui tahad õigekirja üle norida, võid vastavasse asutusse minna.
On näpuvigasid, mis tulevad sisse liiga kiirest või lohakast trükkimisest. On keerulisi sõnu, mida igaüks ei tea ning kirjutatakse kuulmise järgi (üks näide minu erialalt on näiteks provisioneerimisserver). Aga on sõnu, milles vigade tegemist peaks häbenema. Näiteks, kui ehitusmees kirjutab siin foorumis "petoon" või "poiler", siis mul jääb alati tunne, et ta on 5. klassis istuma jäänud. "Varjant" kuulub samasse kategooriasse. Ei midagi isiklikku.
haggitu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 160
Liitunud: 12 Juul 2009, 14:10
Asukoht: Tartu
On tänanud: 4 korda

Re: Nurgasaag: Kas Metabo või Makita

Lugemata postitus Postitas haggitu »

Nagu näha oli kell palju: PostitusPostitas haggitu » 14 Juun 2011, 23:42 Aga no mitte sellest ei tulnud me siia rääkima.
Esimene vastus oli asjakohasem. Kui ma pean korra-paar seda prussi oma kasutus korral keerama ei ole hullu.
Kasutaja avatar
vaaderman
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1058
Liitunud: 24 Nov 2009, 15:19
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 51 korda
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Nurgasaag: Kas Metabo või Makita

Lugemata postitus Postitas vaaderman »

suurem lõikesügavus on hea kui pead kaldlõikeid tegema
puitpõranda tegemisel väga tähtis omadus
Andresto
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 737
Liitunud: 29 Nov 2008, 00:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 39 korda

Re: Nurgasaag: Kas Metabo või Makita

Lugemata postitus Postitas Andresto »

haggitu kirjutas:1. Sellepärast ma siin küsingi nende keäst, kes on rohkem ehitanud, et millist mõõtu võib veel tulevikus ette tulla.
2. Mille muu järgmi ma ostan, kui mitte teiste küsimise peale ja seega siis ehku peale, et ehk on minul ka tulevikus samu mõõte vaja lõigata.
3.Kui ma tahaksin lauda/prussi pöörama hakata lõikamise ajal siis ma ei oleks hakanud siin küsima mõõte, vaid oleks ostnud täesti tavalise ilma ettenihketa sae, ning oleks rõõmsalt materjali pöörama hakanud.

Muidu tänud vastamast ikkagi, eks ma üritan meeles pidada nõuandeid! :write:
Tere!
Kui huvi jätkuv siis pakun Sulle homme (Tartus) vaadata kahe sae tööd! Neist üks kombisaag e. nurga- ja platesaag, Dewalt DW 711 ja teine suur nurgasaag, Makita LS 10??. Võta oma prussijupp kaasa ja saad ka ise saage proovida. Laudu ära võta, neid juppe mul jagub. (tööajal 5285526)
Andres
haggitu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 160
Liitunud: 12 Juul 2009, 14:10
Asukoht: Tartu
On tänanud: 4 korda

Re: Nurgasaag: Kas Metabo või Makita

Lugemata postitus Postitas haggitu »

Suured tänud pakkumast! Kuid õnneks/kahjuks käin isegi tööl, ning seda aega et vaadata kuidas saag prussi/lauda lõikab ei ole :) Ma miskipärast kaldun ikka metabo varjandi poole, kuna see lõikab ikka laiemat kui 130. oleks vaja ka väliseina karkass lõigata, ning sellest tulenevalt vast siis ka metabo, kuna muud samade andmetega ja rahaga ei ole vist saada-või on?
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 759
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: Nurgasaag: Kas Metabo või Makita

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

Mis siis asjast sai?
haggitu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 160
Liitunud: 12 Juul 2009, 14:10
Asukoht: Tartu
On tänanud: 4 korda

Re: Nurgasaag: Kas Metabo või Makita

Lugemata postitus Postitas haggitu »

Sai ostetud metabo. hetkel üli rahul, 150 laiust lauda oleks suht raske olnud lõigata, kui sisi ainult seda keerates ja uesti lõigates. 80x160 palki lõikas ka üpris edukalt, küll keerates.
Hinna ja masina võimekuse suhe on paigas. Mulle kui ise ehitajale on sellest rohkem kui küll. Soovitan.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4245
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Nurgasaag: Kas Metabo või Makita

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Mis nendest AEGidest arvata?http://www.k-rauta.ee/pages/product.asp ... ageSize=10
Kas tasub võtta või ei ole ta millegi poolest parem METABOst? http://www.k-rauta.ee/pages/product.asp ... ageSize=10
Ühe normaalhind on väidetavalt üle 500, teisel alla 400
Külaline
külaline

Re: Nurgasaag: Kas Metabo või Makita

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Hiid kirjutas:Mis nendest AEGidest arvata?... Kas tasub võtta või ei ole ta millegi poolest parem METABOst? ...
Mine poodi ja katsu natuke lõgistada sae erinevate nurkade alla sättimise kangi, kui kergelt nad käivad ja kui kergelt alus liigub, fikseerub. Kui on juba natuke jõudu vaja, siis on väga ebamugav nurki sättida, saag kipub koos alusega nihkuma kui ei ole kusagil millegi küljes kinni.

Urmas
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4245
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Nurgasaag: Kas Metabo või Makita

Lugemata postitus Postitas Hiid »

aga midagi muud, mida vaadata?
Ei saa ju olla, et 200eurose ja 700 vahe pole muus, kui kraadide sättimise lihtsuses.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10919
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 312 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Nurgasaag: Kas Metabo või Makita

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Hiid kirjutas:... Ei saa ju olla, et 200eurose ja 700 vahe pole muus, kui kraadide sättimise lihtsuses.
Kus kohast sa selle numbri 700 välja lugesid? AEG "tavahind" 517€ ja Metabol 379€. Vist Aiatähes oli selle Metabo soodushinnaks märgitud 339€ ja "tavahinnaks" 359€. Võta nüüd kinni, milline on see õige tava- või soodushind?
Ainuke vahe tundub mootori võimsuses, mis AEG-l 2000W ja Metabol 1800W ja võib olla midagi ka disaini konstruktsiooni elementides nagu käepidemest kinnihoidmise mugavus, saeketta kaitse vabastamise mugavus jms. Ülejäänud tehnilised andmed tunduvad samad.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4245
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Nurgasaag: Kas Metabo või Makita

Lugemata postitus Postitas Hiid »

See oli niisama üldistav hinnavahemik. Nonamed, ala NUTOOLS <200eur ja firmakad a'la Makitad 700<
laurikas
külaline

Re: Nurgasaag: Kas Metabo või Makita

Lugemata postitus Postitas laurikas »

Tere.
Ise olen hetkel sarnase valiku ees. Kahtlen kas Metabo 254kgs või Makita LS1018L K-Rautas hetkel soodushind 369-. Kaldun natuke vist Makita poole, Kuigi Metabo oli vist ABC s 299-. Makital ka mootor nurga all ketta suhtes, väidetavalt kergendab paksema materjali saagimist. Ehk on Kellelgi kogemusi võrdlusmomente antud saagidega. Kasutust leiaks koduses majapidamises. Vaja kuur ehitada ja maja vooder vahetada, ühesõnaga vajalik riist.
Vasta