uuring

Vasta
Külaline
külaline

uuring

Postitus Postitas Külaline »

Teen tagasihoidlikku turuuringut.
Tänapäeval on väga levinud keraamilised plaadid. Teil kellel on keraamilised plaadid kas te teeksite midagi teistmoodi nende soetamisel või paigaldamisel? Kodudesse üha rohkem levib käsitöö. Samas betoon on asi mille valamisega saaks igasuguseid vigureid teha, näiteks pilte või kujundeid vastavalt kliendi soovile. Samasuguseid tooteid isegi mitu, šabloone kasutades. Olen uurinud, kas kuskil teeb mingi firma näiteks 20x20 plaate betoonist valades, ning pilt plaadile vastavalt kliendi soovile, ei ole.
Plaatide kasutuskohad saaksid olema keraamilise plaatide asemel näiteks vannitubades või lihtsalt seinal asetseva pildina.
Näitena tooksin ühe töö kus krohvitava pinna katsin puidu struktuuriga. Puidu struktuuri tegemiseks kasutasin sellisest mastiksit mille lõpptulemusena valmis kummi laadne šabloon, mis oli kaetud puidu struktuuriga. Keegi isik oli väga vaimustuses, et kust küll sellist plaati saada (kuigi tegu polnud plaadiga), aga vot ise ei teadnud ka ütelda. Väga viis oleks magamistoa seinas näiteks 20x20 ilma vuugita plaadid, mis meenutavad puidu struktuuri ning enda soovidele vastavalt veel värvida/viimistleda.
Jään Teie tagasisidet ootama.
Külaline
külaline

Re: uuring

Postitus Postitas Külaline »

...et siis kuidas suhtute sellistesse betoon plaatidesse?
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: uuring

Postitus Postitas rokikas »

Näita pilti siis ehk saan ka aru millest jutt.
An-Neljas
külaline

Re: uuring

Postitus Postitas An-Neljas »

Ehitusmessil on olnud krohvitud majaseina näidis, millesse tekitatud puusüü imitatsioon.
Mul mälus kuskil viimases kolmaastakus..

Krohvi sisse saab töödeldud puitplaate ka tekitada, jälle turg kirevam.. Eile vaatasin, kuidas sarnaselt kombineeritud keraamilisi plaate valmistati, ruudu keskel puit..
plaat
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 23 Mär 2013, 09:50

Re: uuring

Postitus Postitas plaat »

Kui nüüd rääkida puidu imitatsioonist siis laadisin üles 2 pilti.
Kas siinsed foorumi külastajad oleksid nõus endale ostma keraamiliste plaatide asemel, oma soovile pildile valmistatud betoonist plaate?
Manused
1363985283719.jpg
1363985283719.jpg (76.97 KiB) Vaadatud 3738 korda
1363985281866.jpg
1363985281866.jpg (46.35 KiB) Vaadatud 3738 korda
Külaline
külaline

Re: uuring

Postitus Postitas Külaline »

Olen nõus kui ta läheb üksiku plaadina kusagile lihtsalt seina elavdamiseks, aga tervet seina katta puiduimitatsiooniga plaatidega jääks minu maitsele maitsetuks. Põhjuseks plaadivuugid! See on ainult isiklik arvamus!
Urmas
plaat
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 23 Mär 2013, 09:50

Re: uuring

Postitus Postitas plaat »

Kui ma teen sulle sellise plaadi, kas oleksid nõus ostma ka? Päris tõsiselt.
Külaline
külaline

Re: uuring

Postitus Postitas Külaline »

plaat kirjutas:Kui ma teen sulle sellise plaadi, kas oleksid nõus ostma ka? Päris tõsiselt.
Ei tea, mis valemiga sa seda teha suudad, aga mulle ei saa seda toodet kohe kindlasti maha müüa ja sellel on kaks head põhjust: 1) mul pole vaja ja 2) saaks ka ise sellega hakkama! :)
Urmas
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: uuring

Postitus Postitas rokikas »

Laudsaalungi jäljed seinal ... :blink: Ilmselt peab ka muu kujundus seda stiili toetama e. ilmselt vähe kohti kuhu see sobiks.
Kui paks see plaat on? Millega pind kaetud et saaks ka puhtana seda seina hoida?
plaat
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 23 Mär 2013, 09:50

Re: uuring

Postitus Postitas plaat »

Siis ma pean keskenduma nendele, kellel on seda vaja ja kes sellega ise hakkama ei saa. Raudselt siin foorumis on neid inimesi küll ja küll.
Ma ei tahaks ainult puiduimitatsioonile pidama jääda vaid valikuid on lõputult, tuleb ise lihtsalt loov olla.
plaat
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 23 Mär 2013, 09:50

Re: uuring

Postitus Postitas plaat »

Plaadi paksus on enda teha, sobiv oleks 5 mm. see oleks miinimum. Paksus oleneb tegelikult ka mingil määral plaadi suurusest. Kui hakkaksin kunagi 1x1meeter plaate tegema, siis pakuseks näeksin 1 cm.
Millega pind kaetud et saaks ka puhtana seda seina hoida?
Vot ei ole nii aktiivselt seda veel uurinud, aga tänapäeval on kindlasti mitmeid lahendusi selle jaoks. Esimesena tuleb pähe õli, millega soovitatakse looduskivi plaadid, marmorplaadid, keraamilised plaadid lõpptulemuse saavutamisel töödelda, et säilitada nende puhtus, et nad ei määrduks kergelt ning mustust oleks kergem eemalda.
Uurin kindlasti selle kohta.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10901
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 311 korda
On tänatud: 383 korda

Re: uuring

Postitus Postitas Urmas »

plaat kirjutas:Siis ma pean keskenduma nendele, kellel on seda vaja ja kes sellega ise hakkama ei saa. Raudselt siin foorumis on neid inimesi küll ja küll.
Ma ei tahaks ainult puiduimitatsioonile pidama jääda vaid valikuid on lõputult, tuleb ise lihtsalt loov olla.
Kohe kindlasti ei taha ma sinu initsiatiivi maha suruda ja kindlasti leidub inimesi, kes oleks sellest huvitatud.
Natuke inspiratsiooni allikaid, mille üks märksõnadest oleks "stone molds" https://www.google.ee/search?q=stone+mo ... 80&bih=695
plaat
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 23 Mär 2013, 09:50

Re: uuring

Postitus Postitas plaat »

http://www.smooth-on.com/Concrete-Casti ... index.html

Leidsin täpselt sellise asja mida mõtlesin. Betoonpõranda tegemine, mis kujutab keraamilisi plaate pinnal jne.
Eestis sellist asju küll ei tehta? Pole ma vähemalt kuulnud sellest.
Mind just huvitabki, kas inimesed on huvitatud sellistest betoontoodetest.
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: uuring

Postitus Postitas sashaobrok »

Täiesti subjektiivne arvamus: materjal peab olema see, mis ta on, mitte millegi jäljendus. Ükskõik mille jäljendamine viitab koheselt odavusele ja saastale.
vanaema on sul veteran...
Kasutaja avatar
vaaderman
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1058
Liitunud: 24 Nov 2009, 15:19
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 51 korda
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: uuring

Postitus Postitas vaaderman »

betoonist tapeedi immitatsioon
plaat
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 23 Mär 2013, 09:50

Re: uuring

Postitus Postitas plaat »

Maitsed on erinevad.
Antud pilt on nüüd vuugiga.
Esimesele telljale oleksin valmis tegema eriti magusa allahindluse. ;)
Manused
2013-04-03 12.55.52.jpg
2013-04-03 12.55.52.jpg (127.55 KiB) Vaadatud 3262 korda
Külaline
külaline

Re: uuring

Postitus Postitas Külaline »

See on keraamiliste plaatidega üsna sarnane asi, vaata järele, milliseid nõudeid neile esitatakse: http://www.evs.ee/tooted/evs-en-14411-2012
Vasta