Omatalo ???

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
Kas
külaline

Omatalo ???

Lugemata postitus Postitas Kas »

Tervist

On plaanis hakata endale maja soetama.Hetkel oma otsuse langetamises kaldun elementmajade poole.Sai uuritud erinevate pakkujate käest ja sai väljavalitud üks omatalo majadest.Sooviks kuulda infot inimeste käest,kes on lähiaastatel kasutanud omatalo teenust ja kuidas nad tulemuse ja majaga rahul on.

PS: Üks küsimus veel,et kas sundventilatsiooni paigaldus oleks mõistlik.
linni
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 216
Liitunud: 07 Sept 2006, 14:41
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 1 kord

Re: Omatalo ???

Lugemata postitus Postitas linni »

Kunagi olid probleemid ametliku ehitajaga, tänase päeva kohta ei oska ütelda.
Omatalo on ilmselt üks elementmajade tootjate tippudest.
Sundventilatsioon on vägagi mõistlik ning ütleks, et meie niiskes kliimas suisa hädavajalik. Lase paigaldada ka soojusvaheti, hoiad edaspidi tubli kopika kokku.
aju
külaline

Re: Omatalo ???

Lugemata postitus Postitas aju »

Sundventi võib panna siis kui tööstuslik urin-surin sind ei häiri kodus.
linni
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 216
Liitunud: 07 Sept 2006, 14:41
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 1 kord

Re: Omatalo ???

Lugemata postitus Postitas linni »

Parem urin-surin kui hallitus nurgas ja talvel seestpoolt jäätunud aknad.
Kix145
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 15 Sept 2012, 18:53

Re: Omatalo ???

Lugemata postitus Postitas Kix145 »

Kaalun ka elementmaja ostmist aga Ritsu`st (eriti tundub sobivat maja Markus-144 ruutmeetrine, mis maksab täispaketina ehk väljast valmis majana 52 000€). Samas enamik kiidab Omatalo maju ja Ritsust ei räägi keegi, seega olen ikka kahevahel. Kas kavatsete ehitusjärelvalve ka palgata?
linni
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 216
Liitunud: 07 Sept 2006, 14:41
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 1 kord

Re: Omatalo ???

Lugemata postitus Postitas linni »

Ei oska Ritsu kohta ühtegi sõna ütelda, aga 144 ruuduse maja kohta raisata pea 18 ruutu lihtsalt teise korruse trepihalli peale on sulaselge raiskamine.
Kix145
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 15 Sept 2012, 18:53

Re: Omatalo ???

Lugemata postitus Postitas Kix145 »

linni kirjutas:Ei oska Ritsu kohta ühtegi sõna ütelda, aga 144 ruuduse maja kohta raisata pea 18 ruutu lihtsalt teise korruse trepihalli peale on sulaselge raiskamine.
Seda mõtlesin isegi, kui esimestkorda selle maja plaani vaatasin. Olen mõelnud, et teeksin ise sinna (trepihalli arvelt) ühe pisikese toa juurde (nn. kabinet/külalistetuba).
linni
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 216
Liitunud: 07 Sept 2006, 14:41
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 1 kord

Re: Omatalo ???

Lugemata postitus Postitas linni »

Ilmselt ei ole teisel korrusel kandvaid vaheseinu, nii et ümberkujundamisel on vabad käed. Kui ehitamiseks läheb, lase neil koheselt projekt ümber teha vastavalt sinu soovidele. Pärast maja legaliseerimisel (kasutusloa taotlemisel) vähem probleeme.
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Omatalo ???

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Usutavasti Ritsu hind natuke parem, kui Omatalo majal. Kuidas Ritsul elementmajade liin töötab, seda ei oska ma öelda. Siiani on Ritsu minu silmis olnud palkmaja tehas, kes on endale maailmas juba hea nime teinud.
Omatalo eelis, kui rahakott kannatab, on ikka väga suur kogemuste pagas ja tipptehnoloogia.
Meil Eestis peab lisaks heale majatehasele valima ka pädeva ehitaja. Karp pannakse püsti küll spetsialistide poolt, kuid kõik ülejäänu ostetakse reeglina mujalt sisse. Elementmajadel on lihtsalt omad nüansid, mida jälgima peaks.
Minu soovitus: kui minnakse elementmaja valiku peale, siis peab kogu ehitusprotsessi planeerima võimalikult kiireks ja sujuvaks. Kui sinu tehase karp jääb karbi kujul 1 aastaks seisma ja edasisi ehitustoiminguid ootama, siis pole moodulmajal mõtet. Kiire ja läbimõeldud tegevus = hea maja.
Kix145
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 15 Sept 2012, 18:53

Re: Omatalo ???

Lugemata postitus Postitas Kix145 »

Vot neid nüansse mõtlesin ise ka aga kust ma leian ehitusfirma, kes teab täpselt elementmaja nüansse. :D Kõik nad räägivad, et ainult nemad on oma ala profid.
Ritsu pakub tegelikult ka võtmed kätte paketti ehk neil on siis mingi ehitusfirmaga koostöö (hetkel ootangi Ritsust võtmed kätte maja hinda)- ilmselt olekski see kõige turvalisem variant, sest suure tõenäosusega ma pole siiski esimene eestlane, kes Ritsust võtmed kätte elementmaja ostab ja seetõttu on ehitusfirmal kogemusi selliste majadega.
Kui nad nüüd just vahepeal ehitusfirmat pole vahetanud ja uuele firmale olen esimene klient. :D
linni
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 216
Liitunud: 07 Sept 2006, 14:41
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 1 kord

Re: Omatalo ???

Lugemata postitus Postitas linni »

Tavaliselt on elementmajadel omad püstitusmeeskonnad. Lased vundamendi valmis teha, seejärel tulevad ja panevad karbi püsti. Kui tellid nendelt ka lõppviimistluse, siis pigem on see juba muu ehitusfirma hallata. Karbi valmis viimistlemine on samasugune üldehitustöö nagu iga teinegi ning mingeid erilisi elementmaja nüansse pole siin vaja tunda.
Külaline
külaline

Re: Omatalo ???

Lugemata postitus Postitas Külaline »

linni kirjutas:Tavaliselt on elementmajadel omad püstitusmeeskonnad. Lased vundamendi valmis teha, seejärel tulevad ja panevad karbi püsti. Kui tellid nendelt ka lõppviimistluse, siis pigem on see juba muu ehitusfirma hallata. Karbi valmis viimistlemine on samasugune üldehitustöö nagu iga teinegi ning mingeid erilisi elementmaja nüansse pole siin vaja tunda.
Millise vundamendi täpsemalt ja millest?
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Omatalo ???

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Vastavalt projektile.
OÜ LOOTON
külaline

Re: Omatalo ???

Lugemata postitus Postitas OÜ LOOTON »

Tere.

Minu poolne arvamus on ,et Omatalo ja Ritsu onb oma elementmajade poolest suhteliselt sarnased, Ise olen Soomes pea 200 maja püstitanud, erinevatele firmadele ja laias laastus on saamasugused. Sundvent on enam kui soovituslik, muidu eesti kliimas üle 10a vastu ei pea.

Võin ka aidata püstitamisega, olemas tööriistad ja meeskond.

Parimaga

OÜ LOOTON

lootonoy@gmail.com
Vasta