Toruteip vs. torulina

saunad, santehnika, boilerid jne
Külaline
külaline

Toruteip vs. torulina

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere,

Kumba eelistada, kas toruteipi või torulina koos vastava pastaga?
Ilmselt küttesüsteemis asjad mõistlik teha linaga ja ilmselt profid kasutavad enamasti ka lina? Samas hiljuti soetatud korteris radikaid maha võttes olid liitmikud pandud teibiga. Kas panna tagasi ka teibiga (minu jaoks lihtsam) või hakata jändama linaga?

Sama teema ka tarbevee osas. Hetkel liitmikud torust boilerisse kõik tehtud teibiga.
Kas teibi kasutamisel on ka mingi reegel, palju seda panema peaks? Poest ütles müüja, et ca 10-12 ringi ümber ja peaks piisama. Radika otsakorgile 1/2" liitmiku sisse keerates millel 10 tiiru teipi ümber läks küll liiga kergelt sisse, võis praktiliselt käega lõpuni keerata. Keerasin välja ka panin teipi omajagu juurde! Jäin kahtlema, kas on hea lahendus või asendada siiski linaga.

Ehk mõni praktik valgustab veidi selles osas, mida ja kus eelistada, mis annab ajas vastupidava lahenduse.
skip128
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 264
Liitunud: 04 Veebr 2008, 12:52
On tänatud: 6 korda

Re: Toruteip vs. torulina

Lugemata postitus Postitas skip128 »

Mul isa, kes on vägagi torutööde praktik, eelistab alati torulina+pastat. Pidavat kindlam ja vastupidavam olema, tihedam. Tal on küll teip ka kaasas, aga ma pole teda näinud seda kasutamas.
Külaline
külaline

Re: Toruteip vs. torulina

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Jah, ise olen ka tegelikult seni kasutanud lina, kuid sellega mu arvates vaeva rohkem. Kuna igapäevaselt seda tööd ei tee, siis on see lina õige "doseerimine" paras peavalu :-) Olen vist kippunud sellega liialdama, sest päris palju on seda mul keerme vahel välja keeranud ja siis jääb see inetult näha. Teibiga selles osas lihtsam, aga jah, vastutusrikkas kohas eelistaks ilmselt lina.
Aga veel arvamusi on loomulikult teretulnud, eelkõige just ka teibi õige "doseerimise" osas, kui on mingi rusikareegel olemas:-)
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: Toruteip vs. torulina

Lugemata postitus Postitas Veikko »

Alla tolli torudele on väga hea keermenöör Loctite oma ja suurematele lina+pasta. Keerme teipi ei kasutagi.-
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
Külaline
külaline

Re: Toruteip vs. torulina

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Samad soovitused nagu Veikkoltki.Aga kui palju seda keermenööri kerida, on jälle tunde küsimus, mis tuleb praktikaga.

Urmas
Külaline
külaline

Re: Toruteip vs. torulina

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Harrastustorujürina õnnestus mul teibiga alles siis pidavaid ühendusi hakata tegema, kui lasin teibi kerides näpu vahel "nööriks" ja kerisin keerme sisse. Pärast seda on pidanud probleemideta.
Puidumees
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 33
Liitunud: 24 Apr 2012, 21:06

Re: Toruteip vs. torulina

Lugemata postitus Postitas Puidumees »

Tere.
Ise olen kasutanud suuremalt jaolt keermeniiti kuna teibiga olen iga kolmanda ühenduse uuesti teinud.( Küll teipi palju vahel ja siis jälle vähe). Kuuaega tagasi sain teada , et müügil nüüd keermeliim .Tõmbad näpuga keerme täis , keerad näppude vahel kokku ja seisab kümme minutit ja valmis.Just põlvede ja kraanide ühendamisel ideaalne kus on vaja täpset nurka. Eelis on see , et liim ise niisama ei kuiva vaid ainult siis kui omavahel ühendused kokku panna. Espakis on see müügil . Huvitav on see , et letis seda väljas ei ole vaid tuleb müüja käest küsida. Ja lisaks kui juhuslikult ostate ,siis võtke pudelis mitte tuubis.Pudelis rohkem ja tuubi oma kehvem. Ja hind on ka normaalne kuskil 5-6 euri ligi. Lgp.
mehhanisaator
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 22 Sept 2009, 22:27

Re: Toruteip vs. torulina

Lugemata postitus Postitas mehhanisaator »

Korraliku ja kvaliteetse ühenduse saab ikka lina ja õlivärviga. Rauašuurik oleks juba kõrgem tase.
Aga praktikas kasutan lina ja unipaki.
Vasta