Sisuliselt on tegemist siis 3 erineva paksusega plokiga. Seespool paksem fibo kiht, siis EPS kiht ning väljaspool õhem fibo kiht. Kõige soojem plokk on 20cm EPS-ga ning seina soojusarvuks tuli:
Tootja infoleht: https://www.weber.ee/fibo-plokitooted-j ... esign.htmlLTH-420 - 0,13 W/m²K,
kui täita vuuk soojustuse kohalt vähepaisuva vahuga on U-arv - 0,12 W/m²K
Müüja: http://interbauen.ee/leca-lth-420-tavaplokk-tk.html
Huvitav on see, et kui nt. Aeroci kodulehel olevasse kalkulaatorisse panna paksem fibo sein 250mm + 200mm EPS-i, siis U arvuks saame 0.16. Kas on tegemist mõlemal tootjal enda asjade paremas valguses näitamisega ja teiste maha tegemisega, ei tea. Huvitav oleks kuulata isikute arvamust, kes reaalselt sellest ehitanud või projekteerinud on.
Kokkuvõttes loen välja, et tavaline fibo + välja soojustus tuleb märkimisväärselt odavam lahendus materjalide vallas. Küll aga sandwich Leca plokiga on tööd vähem. Suureks plussiks minu silmis on väline tugev fibo sein ning ei ole kartust, et soojustus irduks seinast või saaks kahjustada kui pihta minna. Samuti muutub lihtsamaks välja kõige kinnitamine või freesimine - välised pistikud, võimalik terassi kinnitus jne.
Mis on siinsete kodanike arvamust antud lahendusest kui rahaline materjali erinevus kõrvale jätta? Kas on mingi nüanss mida praegu välja ei loe miks seda plokki rohkem ei kasutata või kasvõi rohkem juttu sellest ei ole? Üheks miinuseks võiks ka seda lugeda, et võrreldes tavalise fiboga tahab ta laiemat kandepinda, st. vundament peab laiem olema, st. ühtlasi ka kallim.