Hüdro probleem

Ingrid7
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 17 Jaan 2007, 18:48

Hüdro probleem

Lugemata postitus Postitas Ingrid7 »

Tere,
Tegin suvilale juurdeehituse, ca 8 m2. Taldmik ca 1,2 sügavusel, sinnapeale FIBO-st vundament, sinna peale FIBO-st sein.
PROBLEEM: on selles et ma ei pannud kuhugi ei taldmiku, vundamendi ja seina vahele mitte mingisugust hüdrot. Kas seda on vaja ja kui on siis kuidas asja parandada?
FIBO kodulehelt lugesin, et FIBO-st ei hakka vesi ülesse ronima, ei toeta seda kapillaarset vee üles ronimist, vaid vesi lihtsalt voolab sealt läbi kui peaks olema, et pinnavesi nii kõrgele tõuseb.
Veel küsimus, et kas sinna vundamendi ümbere läheb siis see mummukile ja peno, või jätan panematta.
Palun tõesti nõuandeid
Ingrid7
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 17 Jaan 2007, 18:48

APPI

Lugemata postitus Postitas Ingrid7 »

kas siis keegi ei viitsi aidata
stc 101
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 227
Liitunud: 25 Nov 2006, 12:02

Lugemata postitus Postitas stc 101 »

Eks see nüüd oleneb sellest, kui kõrgel on sinu pinnasevesi. Aga arvan, et saad endale toredalt niisked põranda ääred kütteperioodil.
zoja uba
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 252
Liitunud: 03 Veebr 2007, 18:48
Asukoht: tallinn

Lugemata postitus Postitas zoja uba »

tean Tallinnas Nõmmel üht konkreetset fibo maja kus ei ole pandud hüdrot ei taldmiku ega sokli vahele.Ehitatud nii umbes 5a tagasi ja seinad ka kõige märjemal ajal kuivad.Seinad nimelt seest üle krohvitud kipskrohviga ja see ju näitaks liigniiskuse kohe välja.Aga see arvatavasti lihtsalt õnnelik juhus ja mõnes teises pinnases oleks asi kõvasti hullem.Ja peno panemisega sinna peale ju läheb asi veel hullemaks.
mel777
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 290
Liitunud: 06 Mär 2006, 14:42

Lugemata postitus Postitas mel777 »

vundamendile või soklile, mis on hüdroisoleerimata, on soojustuse paigaldamine suht mõttetu tegevus.
Ingrid7
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 17 Jaan 2007, 18:48

Lugemata postitus Postitas Ingrid7 »

Aga vastake, kui ei pane üldse penot ja see niiskus lähebki sinna Fibosse ja siis külmetab on ju väga jama. Parem ikka panna seda penot ümber või mis te soovitate.Kui keegi viitsib siis võiks lahti ka seletada miks EI või JAH
Ingrid7
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 17 Jaan 2007, 18:48

Lugemata postitus Postitas Ingrid7 »

ylesse
sundehitaja
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 112
Liitunud: 29 Aug 2005, 15:49

Lugemata postitus Postitas sundehitaja »

Selleks ,et siin keegi foorumis olijatest saaks üldse nõu anda peaks teadma paari asja:
1.Kas vundamendi alumine ots istub vee sees või niiskes või kuivas pinnases.
2.Mis toimub siis kui lumi sulab või 3 päeva padukat tuleb,s.t.Kuidas on vee äravool.
3.Mis põranda tahad teha ja kus see vundament lõpeb ja sein algab,on vundamendi fibo laiem kui seina oma või mis?,Praegu saan aru et taldmiku pealt algab mingi fibo sein mis kasvab katuse alla välja?

Üldiselt oled paraja supi sees.
Ingrid7
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 17 Jaan 2007, 18:48

Lugemata postitus Postitas Ingrid7 »

1 . vundament on suht niiskes liivapinnases
2 . kui sajab kaua siis maapinna peal ei uju, vaid vesi vajub ikka ära.
3 . praegu jah selline olukord kus taldmiku pealt tuleb vundament/seine yhes tykis räästani. ilma tõrvapappideta.

Veel niipalju et mul soovitati sein läbi lõigata ja sinna vahele panna poes myyydav tõrvapapilaadne asi. tööon ränk aga ma arvan et see on VAJALIK . veel niipalju et see on ujuv põrandaplaat, ja selle alune kile on servapidi ylese keeratud niipalju et ma saan selle tõrvapapi ja kile mingi liimvedelikuga yhte liita ja nii ei olegi vundamendist tuleval niiskusel minu juurde võimalik tulla.

aitähh kõigile kes viitsivad kaaasa rääkida ja mõelda.
Vasta