Põrandaküte pliidi abil

vanad postitused
Jaak
külaline

korsten ei tõmba

Lugemata postitus Postitas Jaak »

Meil on köögis tavaline puudega köetav pliit, mille sees on soojavee saamiseks "pudel"(Pioneer pliidi oma). Valmis on ostetud ka kahesüsteemne boiler(elektriga ja puudega kütmiseks). Küsimus on selline, kas kuidagi saaks panna selle pliidi taha ka põrandakütte? Või on see vesi liialt kuuma põrandakütte jaoks? Mis vidinad sinna vahele käivad?
Kristo
külaline

Põrandaküte pliidi abil

Lugemata postitus Postitas Kristo »

Asi on täiesti võimalik ja toimib. Ise olen teinud tavalise puuküttega ahju baasil keskkütte süsteemi radiaatoriga ja tuba on soe.
<BR>Eeldan, et põrand on sul pliidist madalamal, siis järeliult vajad tsirkulatsioonipumpa (hind tiba üle kilo). Kuna sul on kahesüsteemne boiler, siis sooja vee olemasolul boileris on ka põrand kogu aeg soe.
Peep
külaline

Põrandaküte pliidi abil

Lugemata postitus Postitas Peep »

Põraandas on teine temperatuur kui radiaatoris!!!
<BR>See ei ole lihtne ning odav süsteem aga võimalik. Kasuta spetside abi.
<BR>
<BR>Lugupidamisega,
<BR>Peep
Paak
külaline

Lugemata postitus Postitas Paak »

Nõus Peebuga, konsulteeri spetsidega, sest:
Põrandas oleks kole ebamugav ja ohtlik materjalidele temp. 80 ja üle
Vee mass on ringluses väike, vahele tuleks panna akumulatsioonipaak
Süsteemil peaks olema segisti, mis tagab põrandas ntx 30- kraadise vee

Üldiselt on võimalik, edu nuputamisel.
kapp
külaline

Re: korsten ei tõmba

Lugemata postitus Postitas kapp »

lugu siuke tegi omale koju sauna ja tahtsin ka põranda küttet sauna ahju pealt panna konsultterisin meestega kes panevad keskütte süsteeme ja nemad nuputsaid ja nuputasid ja lõpuks öeldi et sauna ahi ei ole mõeldud keskütteahjuk ei tea kas ka nii pliidiga aga sauna ahju kohta öeldi mulle nii
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Saab panna küll, kuid põrandaküttele tuleb panna tsirkulatsioonipump ja termostaatne vahesegisti, sest üle 55 kraadist vett põrandasse lasta ei või (betoon praguneb lõhki). See on kõige odavam lahendus. Kallim on täisautomaatne kolmikraan elektroonselt juhitava kontrolleriga aga kui hinnad kokku lööd siis tõenäoliselt loobud.
külaline
külaline

õhkküte pliidi abil

Lugemata postitus Postitas külaline »

Mul sarnane küsimus õhkkütte osas. Kas Pioneerpliidiga saab kuidagi ühendada õhkkütte torustikku ja samas säilitada võimalus sama pliidiga ka boileris vett soojendada?
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Ikka saab. Kui lihtne maja, saad vabaringlusega torustiku panna (oi kui odavaks siis läheb), sest pole vaja tsirkulatsioonipumpa ja süsteem on lollikindel.
Torujuss
külaline

Vabaringlusega torustik...

Lugemata postitus Postitas Torujuss »

...kust ma saaksin vabaringlusega torustiku kohta täpsemat infi-skeeme?
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Arvo Veski raamatus Pliidid, ahjud kaminad on veeküttesüsteeme. Samuti mõnedes individuaalehitust puudutavates. Netis leiab ka üksikuid kritseldusi (a laisk olen, ei viitsi sulle otsida).
Palju hullem on leida vajalike torude arvutusvalemeid, et su vabaringlusega süsteem veel toimiks. Ise olen leidnud netist vaid USA mõõtühikutele sobivad aga nendega on vääga tülikas arvutada. Seega soovitan panna maksimaalselt jämedad torud (tollised magistraaltorud ja radikatel see malmradika mõõde) ja minimaalselt igasuguseid muhve ja muid üleminekuid Minu soovitus on, et tee kahetorusüsteem. radikatele vaatad kui saad spets. vabaringluse termostaadid ja sooja tarbevee mahuti teed ilma termostaadita. Selle teed võimalikult suure, et oleks ka akumulatsioonipaagina. Niimoodi saad lollikindla vabaringlusega süsteemi ja üsna odavalt. Kui on õli või gaasiküte siis võib paak paaalju väiksem olla.
Vasta