Seadeventiil katlaringil

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
murukatus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 30
Liitunud: 08 Mai 2010, 18:57
On tänanud: 1 kord

Seadeventiil katlaringil

Lugemata postitus Postitas murukatus »

Kas on olemas mingit metoodikat, kuidas leida katlaringil olevale seadeventiilile õige (loe optimaalne) asend. See on siis ventiil, mis peaks piirama vooluhulka katlast läbi termostaadi tagasi katlasse. Praegu mulle tundub pealevoolu ja tagasivoolu temperatuure jälgides, et süsteem toimib nii täiesti avatud ventiiliga kui ka natukene avatud ventiiliga :? Algul läheb tagasivool "kuumaks" ja siis alles akupaagi toru. Etteruttavalt ütlen, et sellest ma saan aru, et päris kinni ei tohi seda ventiili keerata.
Seega siis, kuidas leida see optimaalne asend?
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Seadeventiil katlaringil

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

Mida selle piiramisega soovid saavutada?
murukatus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 30
Liitunud: 08 Mai 2010, 18:57
On tänanud: 1 kord

Re: Seadeventiil katlaringil

Lugemata postitus Postitas murukatus »

Vot seda ma ei teagi.
Termostaadi LK 820 paigaldusjuhend https://cerbos.ee/img/cms/kutteautomaat ... rmatur.pdf nõuab seadeventiili olemasolu. Ainus funktsioon, mida ma oma ajunatukesega välja suudan mõelda, on otse katlasse tagasi mineva vee vooluhulga piiramine. Et kui katlast tuleva vee temperatuur on juba kõrgem termostaadi tööpunktist, siis pump ei saaks liiga ahnelt katlast tulevat vett imeda.
Või milleks see ventiil seal siis üldse vajalik on, kui termostaat teeb ise selle töö ära?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10684
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 289 korda

Re: Seadeventiil katlaringil

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Teadmata miks see pandi ja milline on skeem on nii plaksti raske midagi öelda. Need ventiilidi on seal erinevatel põhjustel, mõnikord hoopis lihtsalt mingi ringi kinnikeeramiseks.
Kui katlaringis vee temperatuuri juhtimiseks siis teeb seda kütteautomaatika mitte inimene.
Vasta