Fibo seinte liitmine?

onu41
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 674
Liitunud: 09 Veebr 2006, 10:54
On tänanud: 43 korda
On tänatud: 5 korda

Fibo seinte liitmine?

Lugemata postitus Postitas onu41 »

Mure järgmine-kandvad seinad laotud ja nüüd ladusin ühe vaheseina,mis puutub kokku ainult ühest otsast kandva seinaga.Ühel päeval aga avastasin,et see vahesein on lahti kandva seina külejest ja õrnalt liigub.ilmselt sai püstvuuki vähe segu pandud.Aga mida nüüd ettevõtta-kas on kuidagi võimalik seda vaheseina siduda kandvaseinaga ilma et peaks vaheseina lõhkuma?
cartman
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 981
Liitunud: 01 Okt 2006, 16:57
Asukoht: Kuopio/Viljandi
On tänatud: 6 korda

Lugemata postitus Postitas cartman »

lõika seitevaheline yhendus lahti ja viska segu täis
Teine külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Teine külaline »

Ainult seguga täitmine on poolik lahendus, selline ühendus hakkab varem või hiljem ikka liikuma. Soovitaks pika puuriga puurida 45 kraadise nurga all läbi vaheseina kandvasse seina augud ja armatuurijupid või keermeslati jupid mingi vedelama seguga (näit aeroci plokiliimiga) sisse. Neid vardaid panna mõlemalt poolt kohe mitu tükki.
Teine variant, kui seintele tuleb küllalt paks viimistluskiht peale, on panna seinte ühinemiskohta nurkrauad. Seda varianti kasutasin ise, kui ühed haltuuravennad 7m kõrguse narva plokist laoseina mul sidumata jätsid
Kasutaja avatar
restauraator
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 681
Liitunud: 12 Mai 2005, 08:15
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas restauraator »

Ei tea muidugi olukorda, aga ega´s vaheseina ühe otasa jäigalt sidumine teist otsa kõikumisest ei hoia. Selle seina stabiliseerib vast ikka vahelagi. Samas vaheseinu ladudes ei paigaldata ainult segu kandevseinte vahelistesse vuukidesse vaid aeg-ajalt ankurtatakse vuugivahedesse ikka rauda ka . Segu tõmbe/paindetugevus ei ole märkimisväärne.
Iga ehitus on norm iseendale.
Vasta