Probleem survega

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Vasta
Kasutaja avatar
Algaja2
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 55
Liitunud: 29 Okt 2007, 21:17

Probleem survega

Postitus Postitas Algaja2 »

Asi siis selles,et kui kütan süsteemi nii et kolm T-ventiil on avatud asendis on surve normaalne.Kui kütan ainult paaki seet.,et 3 T-vent on suletud siis tõuseb surve 2,5-ni ja ajab ülearuse vee välja.Nüüd peale seda kui tahan hakata trassi kütma alaneb surve ohtlikult madalale nagu oleks vett vähe sees.
Süsteem u 2,2tonni.Paisupaake 3:100l,80l ja24l.Need küll erinevates kohtades.
Miks see nii on ja mida annaks teha
Olen täiesti terve inimene ja tahan seda kõike teada
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Probleem survega

Postitus Postitas dumbuser »

See 3t ventiili asend ei puutu survestamise puhul üleüldse asjasse. Selle kaudu läheb süsteemi kas tagastuv natuke jahtunud vesi või siis pealetulev kuumem vesi. Ja see reguleerib ainult ühes kohas. Tarbijalt tagasitulev vesi on ilmaigasuguse rõhuregulaatorita koguaeg süsteemi küljes ja seega peaks ka rõhkude rinevus olema minimaalne. Aga tõenäoliselt on sul paisupaak või mitu liiga suure eelsurvega. Ei ole päris nii, et krutid paagi külge ja ongi hea olla. Minul on üks paisupaak ja sellega oli mul sama jama. Lõpuks sain ühe valemi, mille põhjal tehtud arvutuse tulemuse ka töösse rakendasin. Sobis. Valemit krt ei mäleta enam. Aga kõrgusete vahe oli vist vaja jagada 10'ga. Igatahes selle valemi põhjal sain ma selle paagi ikka väga väikse rõhu peale.
Eks targemad seletavad paremini.
Vasta