Vannituba puitmaja teisele korrusele

saunad, santehnika, boilerid jne
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Vannituba puitmaja teisele korrusele

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Ning kui sa soovid tõesti minimaalse lisanduva põrandapaksusega parima tulemuse saada, siis võimalusi on laias laastus kaks - pöörduda ehituskonstruktori poole või ehitada garaažipõrandale valmis üheruutmeetrine osb-ga kaetud põrandakarkassimudel ja lisada alla tugiprusse niikaua kui peal hüpates "tugev tunne" tekib.
Saadud tulemuse alusel ehitad siis vannitoa põranda :hello:
Külaline
külaline

Re: Vannituba puitmaja teisele korrusele

Lugemata postitus Postitas Külaline »

jtamm kirjutas:Millegi pärast on jäänud arusaam, et kui põrand juba puitkarkassiga, siis võiks ka plaadiks olla mingi puitmaterjal...
Ühel mu kliendil, kes ostis mõned aastatad tagasi maja, puitkarkassil, kahekordne jms. tegin talle paar aastat tagasi nipet-näpet parandusi maja juures, kusjuures uuendasin ka II korruse vannitoa põranda vuuke. Seoses küttesüsteemi vahetusega käisin just uuesti seal nipet-näpet parandusi tegemas ja jälle kurtis, et II korruse vannitoa ukse juurest olid vuugid tühjaks pudenunud. Arvatav/kindlel põhjus on ebastabiilne plaatide aluspind. Ütlesin talle otse, et neid vuuke pole mõtet uuesti seguga vuukida, sest mõne aja pärast on need jälle tühjad. Tõmbasin teibid ette ja lihtsalt silikoonisin põranda vuugid. Haltuuramaiguline küll, aga klienti oli hoiatatud, et asja parandamiseks muid väiksemamahulisi variante ma ei näe ja selleks, et temalt korra-kaks hakata raha küsima umbes 2m vuukide igakordse uuendamise eest, on ta liiga hea klient ja mul polnud südametunnistust seda teha. Tema jäi igatahes rahule.
Ja nüüd kasutaja "jtamm", et selliseid asju ei juhtuks, palun kuula ja usu ikka targemate juttu, sulle ei soovita/-ta ju halba või ei oska mina seda lugeda (loe:loll).

Urmas
jtamm
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 10 Aug 2009, 23:45

Re: Vannituba puitmaja teisele korrusele

Lugemata postitus Postitas jtamm »

Tahtsin tegelikult küsida, et kas toimiv lahendus oleks kui OSB peale panna 1 kiht põrandakipsi. Olen juba nii palju kirjutanud, et unustan ära, mida küsinud olen :D Põrandakips peaks olema ju tunduvalt tugevam, kui eritugev kips? Eks ma katsetan ka tööde käigus, kuidas jääb, ent tahaks mingi esialgse plaani paika panna.
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Vannituba puitmaja teisele korrusele

Lugemata postitus Postitas madis64 »

jtamm kirjutas:Eks ma katsetan ka tööde käigus, kuidas jääb ...
Sel hetkel, kui sa "töö käigus katsetamiseni" jõuad, on võimaliku vea algpõhjus (vähene tugiprusside arv) maetud nii sügavale, et vaevalt sa viitsid tugiprusside lisamiseks konstruktsiooni sinnamaani avama hakata ja tõenäoliselt hakkad sa vea tulemust neutraliseerima kihtide ülespoole lisamusega, mis tõenäoliselt sama tõhusat tulemust ei anna, põrandatasapinda kergitab ja ei pruugi lõppkokkuvõttes ka odavam tulla.

Samas võid ju algselt põranda eri osad (mitte tingimata kogu põranda ulatuses, vaid näiteks ühe talavahe) eri viisil toestada, osb plaadi paari kruviga kinnitada, kipsplaadi ka paari kruviga kinni lasta ja siis nende osade peal kõndida/hüpata - eks siis saad pildi ette.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10923
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 312 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Vannituba puitmaja teisele korrusele

Lugemata postitus Postitas Urmas »

jtamm kirjutas:... Olen juba nii palju kirjutanud, et unustan ära, mida küsinud olen :D ...
Mälu värskendamiseks võid ju kogu oma teema uuesti läbi lugeda! Või on see jälle üks lisatöö, mis võib mõttetegevust kurnata? :)
jtamm
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 10 Aug 2009, 23:45

Re: Vannituba puitmaja teisele korrusele

Lugemata postitus Postitas jtamm »

madis64 kirjutas:
jtamm kirjutas:Eks ma katsetan ka tööde käigus, kuidas jääb ...
Sel hetkel, kui sa "töö käigus katsetamiseni" jõuad, on võimaliku vea algpõhjus (vähene tugiprusside arv) maetud nii sügavale, et...

Samas võid ju algselt põranda eri osad (mitte tingimata kogu põranda ulatuses, vaid näiteks ühe talavahe) eri viisil toestada, osb plaadi paari kruviga kinnitada, kipsplaadi ka paari kruviga kinni lasta ja siis nende osade peal kõndida/hüpata - eks siis saad pildi ette.
Plaan on jah seda teist varianti kasutada :)
Urmas kirjutas:
jtamm kirjutas:... Olen juba nii palju kirjutanud, et unustan ära, mida küsinud olen :D ...
Mälu värskendamiseks võid ju kogu oma teema uuesti läbi lugeda! Või on see jälle üks lisatöö, mis võib mõttetegevust kurnata? :)
Selle postituse mõte jäi arusaamatuks.. Kirjutasingi ju selle, kuna kasutaja Keemik kirjutas, et ta lisas OSBle kaks kihti kipsi ja mina uurisin ühe kihi kohta aga teemat läbi lugedes avastasin, et tema rääkis eritugevast kipsist aga mina pidasin silmas põrandakipsi.
PS. Arvestan ikka kahe põrandakipsi kihiga ning kui ehituseks läheb, kirjutan ka siia järgemööda. Ning veelkord tänud kõigile, kes oma teadmistega abistanud ja ka niisama oma arvamust avaldanud.
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Vannituba puitmaja teisele korrusele

Lugemata postitus Postitas madis64 »

jtamm kirjutas: Arvestan ikka kahe põrandakipsi kihiga
Kasulik on teada, et erinevates kauplusekettides müüdava põrandakipsplaadi paksus ei pruugi olla ühesugune.
jtamm
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 10 Aug 2009, 23:45

Re: Vannituba puitmaja teisele korrusele

Lugemata postitus Postitas jtamm »

madis64 kirjutas:
jtamm kirjutas: Arvestan ikka kahe põrandakipsi kihiga
Kasulik on teada, et erinevates kauplusekettides müüdava põrandakipsplaadi paksus ei pruugi olla ühesugune.
Pean seda meeles. Praegu olen näinud ainult 15mm paksust (olen uurinud ainult internetikaubamajadest, tõenäoliselt ka tellimus tuleb interneti kaudu)
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Vannituba puitmaja teisele korrusele

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Mälu järgi oli Bauhofis (neil praegu reklaami järgi kogu kaup 25% letihinnast soodsam) 12,5 mm paksusega plaat.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Vannituba puitmaja teisele korrusele

Lugemata postitus Postitas rokikas »

jtamm kirjutas: Praegu olen näinud ainult 15mm paksust
Paksused olenevad ikka tootjast mitte kauplusest. 12,5 mm. paksused http://www.norgips.lv/ee/index1.php http://www.knauf.ee/www/ee/04_sausa-buv ... ite_15.php aga 15,5 mm. http://www.gyproc.ee/tooted/43/plaadid/ ... randaplaat
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Vannituba puitmaja teisele korrusele

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Loomulikult on paksuse erinevuse juurpõhjus tootja kaubanomenklatuuris, paraku leidus ca aasta tagasi igas kaupluseketis, kus ma hindasid uurisin, täpselt ühe tootja põrandakipsplaati. Sealt ka maalähedane üldistus kaupluseketi tasemele. :hello:
Andresto
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 737
Liitunud: 29 Nov 2008, 00:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 39 korda

Re: Vannituba puitmaja teisele korrusele

Lugemata postitus Postitas Andresto »

Tere! Lõpuks sai loetud see vannitoa ehitamise küsimustik. Ehk olen häbematu, aga Sa ei vea seda ehitust omapäi välja - asjale vaja läheneda komplektselt. OK, põrandaga saad hakkama, aga kõik eelnevad ja järgnevad tööd,
on juba algpostitust lugedes Sulle üsna tume maa ja suur on oht, et teed parandamatuid vigu.
Mida leidsin? Sellises konstruktsioonis, ei tohiks kasutada kahte aurutõkestavat kihti, nagu aurutõke ja hüdro, millede vahele jääb veel mingi materjal, (vist kipsplaat). Aurutõkkekile paigaldus, on netist leitav.
Dushiruumi ehitades, pead ehitama korraliku ventilatsiooni. Kas lugesin plaanitavast põrandatrapist, mis oleks samuti enam, kui soovitav. Nii ehituse, elektri, santeh, kui vent. küsimused, tuleb täpselt selgeks teha, sest hiljem on kas
poolvõimatu või hästi kulukas neid teha. Neid asju päris nö. vaid helistades hästi ei saa lahendada, sel juhul pead asjadest midagi ka jagama. Ära pane pahaks, aga tundub, et võid teha mitmeid tüüpilisi vigu!
Siiski pean väga lugu neist, kes ise midagi üritavad valmis ehitada.
Andres
Vasta