Kuidas põlemine kulgeb.

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Vasta
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Kuidas põlemine kulgeb.

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Külmad kerisekivid koguvad alguses veidike tahma aga kuumuse suurenedes põleb tahm puhtaks. Või Teadja puhastab harjaga iga kivi enne tule tegemist... :shock: ? Loomulikult on ahi ehitatud nii, et peab tahmapõlengule vastu ( sees on eraldi vooder).
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Kuidas põlemine kulgeb.

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

linnulaul kirjutas:
Ära liialda. Ei ole kusagil ülistavat linnulaulu kuulda. Mina lihtsalt püüan näidata foorumilugejale kuidas ahjundus on ja areneb mujal maailmas ja ka Eestis loomulikult.
Pōhiülessanne ongi rahvast teavitada, mis tulemas on. Pole ju uudiseks, et siinse foorumi pōhituumik ei oska ja mis hullem, ei tahagi ōppida kaasaegseid koldeid ehitama.
Meerits, ole parem kappis edasi ja kuna sa pole ise võimeline midagi looma, siis jäta see püüdlemine, oma nina toppimine. Küll siin hakkama saadakse ilma sinuta.
PS Suhtle Vollyga, seal kappis.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
linnulaul
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 31
Liitunud: 16 Okt 2014, 17:29

Re: Kuidas põlemine kulgeb.

Lugemata postitus Postitas linnulaul »

Kapp, kapi, kappi! :)
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Kuidas põlemine kulgeb.

Lugemata postitus Postitas motamees »

linnulaul kirjutas:... Mina lihtsalt püüan näidata foorumilugejale kuidas ahjundus on ja areneb mujal maailmas ja ka Eestis loomulikult...
Sa oleks nagu hunniku Jaapani autoid leidnud. No nii hää on see "jaapanlane", et vaja ka eestis kindlasti juurutada. Kuna aga nende autod on parempoolse rooliga, siis vaja ka seadused ümber teha. Meil ju sõidetakse teistpidi. Nii sa kuulutadki "püha tõde". Kui aga inimesed su tõde väga ei poolda ega see sind ei heiduta. Kui seadus võib-olla võetakse vastu viie aasta pärast, siis sina sõidad juba praegu vasakul teepoolel. Sul ju hea Jaapani auto.
Ja nii ta sõidab ja külvab segadust, ise nimetades seda uutmiseks... Mina hoian sellistest hulludest eemale ja sooviatan ka teistel.
.
Tel 5o9279o
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Kuidas põlemine kulgeb.

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

linnulaul kirjutas:Kapp, kapi, kappi! :)
Tropp, tropi, troppi.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
linnulaul
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 31
Liitunud: 16 Okt 2014, 17:29

Re: Kuidas põlemine kulgeb.

Lugemata postitus Postitas linnulaul »

Kōigepealt mitte autoid, vaid autosid! :) Teiseks ei tunne sa Eesti seadusandlust.
Kolmandaks, mis viiest aastast sa räägid, puhas häma ja tead seda hästi. Neljandaks ei juuruta mina mitte midagi, seadusandlikud aktid juurutavad. Kōik, nendele aktidele viitavad lingid on foorumisse üles riputatud. Viiendaks, järeleaitamise tunde saamatutele ei korralda. Kōik!
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Kuidas põlemine kulgeb.

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

linnulaul kirjutas: Kōik!
Lõpuks ometi :bye:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
raga
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 505
Liitunud: 22 Apr 2009, 23:52
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 22 korda

Re: Kuidas põlemine kulgeb.

Lugemata postitus Postitas raga »

Ma usun, et kerise kivi puhtaks põlemina pole päris korstnapõlengu moodi, pigem nagu kolde puhtaks põlemine, seega täitsa normaalne nähtus. Muidugi pealt süüdates ja Austria koldega vist ei tahmugi väga ära või oskab keegi öelda? Enda ahju küttes ja jube palju kordi korstnatossu jälgides hakkab mulle nii tunduma.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Kuidas põlemine kulgeb.

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

raga kirjutas: Enda ahju küttes ja jube palju kordi korstnatossu jälgides hakkab mulle nii tunduma.
Ooda nüüd, mis ahi sul endal ka ongi :scratch:

Täna rääkisin pika jutu tunnustatud pottsepaga ja tunnustatud kütteteadlasega ja ma sain aru, et varu on meil veel kõvasti, et ahjuturul edasi püsida.

See kõrge kolle, mis oli kõigile näha Nurgakivis, see põleb nii puhta valge suitsukesega, et ise ka ei taha selle eurukisa peale seda uskuda. Kuna kolle on kõrge, soojenevad koldeseinad sedavõrd, et ahju välisküljed on väga ühtlaselt soojad, ühtlasemalt kui madalama, tavalise koldega. Iga magistrant võiks sealt saada materjali oma magistritööks ja ...
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
linnulaul
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 31
Liitunud: 16 Okt 2014, 17:29

Re: Kuidas põlemine kulgeb.

Lugemata postitus Postitas linnulaul »

kaminahi kirjutas:
raga kirjutas: Enda ahju küttes ja jube palju kordi korstnatossu jälgides hakkab mulle nii tunduma.
Ooda nüüd, mis ahi sul endal ka ongi :scratch:

Täna rääkisin pika jutu tunnustatud pottsepaga ja tunnustatud kütteteadlasega ja ma sain aru, et varu on meil veel kõvasti, et ahjuturul edasi püsida.

See kõrge kolle, mis oli kõigile näha Nurgakivis, see põleb nii puhta valge suitsukesega, et ise ka ei taha selle eurukisa peale seda uskuda. Kuna kolle on kõrge, soojenevad koldeseinad sedavõrd, et ahju välisküljed on väga ühtlaselt soojad, ühtlasemalt kui madalama, tavalise koldega. Iga magistrant võiks sealt saada materjali oma magistritööks ja ...
Räägitakse, et silmaga vōib emmi pikkust mōōta! :) Labori andmeid tahaks näha, plaa-plaa tuleb siis hiljem.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Kuidas põlemine kulgeb.

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Pane aga oma m siia koos andmetega üles.
Minul on ahjudest laboriandmedki olemas.
Meerits, sa just lubasid, et KÕIK!
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
linnulaul
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 31
Liitunud: 16 Okt 2014, 17:29

Re: Kuidas põlemine kulgeb.

Lugemata postitus Postitas linnulaul »

Kas otse Viinist andmed, sinu haaret arvestades. Ehk näitad siis teistele kah.
Polevat sinul ju sōpradele kahju millestki. :)
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Kuidas põlemine kulgeb.

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

http://www.ehitusfoorum.com/download/file.php?mode=view&id=6452
http://www.ehitusfoorum.com/download/file.php?mode=view&id=6452
detsembrivalgus.jpg (107.29 KiB) Vaadatud 4525 korda
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
linnulaul
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 31
Liitunud: 16 Okt 2014, 17:29

Re: Kuidas põlemine kulgeb.

Lugemata postitus Postitas linnulaul »

kaminahi kirjutas:
raga kirjutas: Enda ahju küttes ja jube palju kordi korstnatossu jälgides hakkab mulle nii tunduma.
Ooda nüüd, mis ahi sul endal ka ongi :scratch:

Täna rääkisin pika jutu tunnustatud pottsepaga ja tunnustatud kütteteadlasega ja ma sain aru, et varu on meil veel kõvasti, et ahjuturul edasi püsida.

See kõrge kolle, mis oli kõigile näha Nurgakivis, see põleb nii puhta valge suitsukesega, et ise ka ei taha selle eurukisa peale seda uskuda. Kuna kolle on kõrge, soojenevad koldeseinad sedavõrd, et ahju välisküljed on väga ühtlaselt soojad, ühtlasemalt kui madalama, tavalise koldega. Iga magistrant võiks sealt saada materjali oma magistritööks ja ...
Vot kuldsed sōnad tunnustatud kütteteadlaselt. Ainult see arusaam, kuidas ahjuturul edasi püsida, tuleb kuratlikult aeglaselt. Vaatan koldes pole ainult kōrgus muutunud, kadunud ka külgmised ribid. Tubli, tahad ennustan, mis suunas edasi?
No eks selles koldes aja häda häda taga. Need ukseklaasi tagused seinalōiked peaks kōigepealt kaduma ja kolle ikka ukse laiune olema. Pigem vōta kōrgust vähe maha. Siis muidugi see kurikuulus V koldepōhi. Sealmaal olles saad juba aru, et seda resti kah vaja ei lähe. Aukude tegemine koldeseintele juba selge, teed peast
mōne arvutuse ja saadki aru, et tuleb ikka pilud teha ja kindla suurusega. Asi see pōlemisōhk siis sinna piludesse juhtimine niiväga on. Jääme pōnevil arenguid ootama.
meelisvaiksaar
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 427
Liitunud: 10 Veebr 2011, 20:18
On tänanud: 71 korda
On tänatud: 70 korda

Re: Kuidas põlemine kulgeb.

Lugemata postitus Postitas meelisvaiksaar »

Hommikut.
Vabanda Mota aga Kuulus pottsepp,õpetaja ja värskete radade ettenäitaja..Linnulaul kustutas minu viisaka jutu ära.
Seega panen selle siia.
Need inimesed keda Sa siin foorumis peedistad ,laimad ja paned nende pädevuse stabiilselt kahtluse alla on teinud EV kutsekomisjoni ees kutseeksami. Sel ajal pottsepp 3. vähemalt. See andis õiguse PROJEKTEERIDA,EELARVESTADA,VALMISTADA erinevaid küttekoldeid. Võttes sellega ka kõik kohustused ja vastutused.
Mis ülimuslik tegelinski oled Sina,et kahtled EV kutsekomisjoni pädevusõigsuses?????
Viskad ette,et pottsepp 3 võib ainult Sinusugustele pärispottseppadele segu ette tassida.....
Helistasin Sigridile Tartusse ja küsisin,et kas ikka päris nii on....Vastus on Sinu jaoks natuke halvamaiguline..Oleme me ju pottsepp4 pädevusastmega.. Kusjuures võime isegi anda eksperthinnanguid.

Küsimus lihtne..Mis pädevus on Sul endal??? Ma ikka mõtlen seda mis kehtib EV seaduste järgi.?? Kui Sinult midagi mõistliku küsida siis vastad nagu Savipäts linnavalitsuse istungitel...
Oled kõva mees .. :hello: inimesi eksiteele juhatamisega oled 9 lehekülge komme kogunud,,Kui palju klikke???? See saab olla ainus mõistlik lahendus sellisele jauramisele.
Mul on kahju olnud ajast Sinu seltsis.Enam Sinu teemas ja provokatsioonides ei osale.
Siiski sügav lugupidamine Sulle..............Loll,aga järjekindel väärib ka lugupidamist.))
Tervitustega Meelis Vaiksaar
Mõned teevad külma,mina teen sooja.(Koldevaim)
Tel. 53 966 469
soss-sepp
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 84
Liitunud: 27 Sept 2013, 23:28
Asukoht: Pole
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Kuidas põlemine kulgeb.

Lugemata postitus Postitas soss-sepp »

linnulaul kirjutas: Need ukseklaasi tagused seinalōiked peaks kōigepealt kaduma ja kolle ikka ukse laiune olema.
Kas sa mõtled ahju laiemaks teha, samoti serviti või kitsamat ust?
kui ei tõmba, siis ei tõmba ja kõik.
linnulaul
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 31
Liitunud: 16 Okt 2014, 17:29

Re: Kuidas põlemine kulgeb.

Lugemata postitus Postitas linnulaul »

soss-sepp kirjutas:
linnulaul kirjutas: Need ukseklaasi tagused seinalōiked peaks kōigepealt kaduma ja kolle ikka ukse laiune olema.
Kas sa mõtled ahju laiemaks teha, samoti serviti või kitsamat ust?
Kōigepealt meelisvaiksaarele, ära valeta! Mina pole ühtegi sinu postitust kustutanud. Teiseks, kuidas saan ma kedagi peedistada tuues näiteid ja linkke, kuidas väljaspool foorumit ahjusid ehitatakse. Isiklikuks, kui tähelepanelikult loed, hakkavad muutuma hoopiski foorumi tavaosalised teatud sōpruskonnast. See, et sa kellelegi tunnistad, et sina seadusakte ei oska lugeda, on sinu probleem.
Näita ette see koht, kus mina kutsekomisjoni pädevuse kahtluse alla sean. Mis puutub aga sinu ja paari sinu seltsimehe pädevusse tulevase IV taseme suhtes, siis tea, see on valgusaastate kaugusel, rääkigu keegi, mis tahab. Lausa naerma ajab jutt, nagu peaks minul olema foorumis osalemiseks pädevustunnistus ja veel Eesti oma. tule taevas appi. Kui mina oleksin lootma pidanud Eesti pädevustunnistusele, siis nähtavasti oleksin nälga surnud, arvestades millal anti välja esimesed tunnistused Eestis. Mōtle enne mees, mida suust välja ajad! Segu teen endale ikka ja jälle ise. Kui sa selle ettekandmisega ehk veel hakkama saaks, siis tegemisega vaevalt. See on minu arvamus. Ja nüüd palun too minu postitustest üks faktinäide, kus mina lugejat eksitan vōi tōepoolest ära siia teemasse nägu enam näita, lugejaid nagu näed on ilma sinuta küll, järelikult ka huvi.
Nüüd soss-sepa jutu juurde. Miks kohe ahju laiemaks, miks kohe samott serviti.
Ahju uks ostetakse ikka kolde suuruse järgi, ahi ehitatakse kah ikka vastavalt kolde suurusele ja samoti paned koldesse just niipidi, kuidas ahju iseloom nōuab. :)
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Kuidas põlemine kulgeb.

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Mees, kes on oma pottsepaharidusega kaheksakümnendates, kes pole aastakümneid võimeline ehitama ühtegi ahju , küsib, mida ta valetab. :confused:

Armastage ja kallistage teda.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
raga
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 505
Liitunud: 22 Apr 2009, 23:52
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 22 korda

Re: Kuidas põlemine kulgeb.

Lugemata postitus Postitas raga »

No ma kuskil mu arust juba mainisin, et endale sai soome ja austria uue suuna hübriidkrants+omalooming. Kolle sai kõrgemapoolne, ukse kõrgus ca 60 laius ca 40. Uksega alustas üks kõva metalli mees ja lõpuks lõpetas teine, kes ka väga proo, aga ma ei teadnudki, et ta peale keskat läks metalli peale. Esimesel oli ajaleidmisega probleeme suurte treppide ja katelde kõrvalt. Minul sai kannatus otsa :) Ei uskunud nad kumbki, et uks võib moonduma hakata. Ma muidugi pelgasin, sest kolle suur ja temp kõrge. Selliste tingimustega hälbed kergelt tekkima. Aga lõpuks siis jäi nii, et elame näeme ja siis mõtleme edasi. Esmamulje oli uksest muidugi väääga tore, täpselt selline visuaalselt, nagu tahtsin. Mingi happega mässas! Kõik sirge ja tihe ja õhusüsteem oli ka poe omadest palju mõistliku, kogu õhk tuleb terve klaasiraami ulatuses. Kui esimesed tuled olid tehtud, siis nagu oli kõik ok, mingi aja peale hakkasin märkama mikro vahet ukse ja raami vahel, siis süütasin veel altpoolt ja tuli oli praktiliselt vasta raami ja rauda, no vähemalt 50 cm pikkade puudega. Siis ma veel ei jälginud, mis korstnast tuleb. Igatahes peale seda hakkasin ust jälgima loodiga ning tundus, et ajapikku ikka kõverus kasvas. Lõpuks ei julenud enam rohkem, kuna äkki klaas teeb prõksti ära ja paha lugu käes. Metalli mees oli muidugi natu kurb, aga selge see-teeme siis tugevamaks. Kuna siseraam oli tehtud lattidest ja punktkeevis, siis tegime selle täiskeeviseks ning ennem ajas ta ääsil siseraami siseküljed punaseks ning peksis vähe pingeid maha. Peale seda ajas kogu raami tulipunaseks ning max hälve oli ca 3mm. Ühe vana väikse ruudulise malmuksega tegi sama loo, kah läks kõveramaks punasena ca 2 mm. Nüüd siis uks uuesti ees, seekord kinnitasin peene punase külge, mitte pika kruviga šamotti. Kolle on loomulikult täpselt ukse mõõtu või vastupidi:) Uksega on nüüd nii, et häda lööb ikka välja, aga ehk vähem, kui jahtudes lähed tagasi sirgeks, nüüd süütan pealt ja ukse jätan nõks irvakile. See mis pitsist välja läheb ja termomeeter näitab, mulle igatahes meeldib. Hetkel on leivaahjuga pliiditegu pooleli, ei teagi, mis kolle siis teha?!
linnulaul
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 31
Liitunud: 16 Okt 2014, 17:29

Re: Kuidas põlemine kulgeb.

Lugemata postitus Postitas linnulaul »

kaminahi kirjutas:Mees, kes on oma pottsepaharidusega kaheksakümnendates, kes pole aastakümneid võimeline ehitama ühtegi ahju , küsib, mida ta valetab. :confused:

Armastage ja kallistage teda.
Saa mees nüüd ükskord üle. :) Kuulutasid siin jōulurahu aga kiunud nagu notsu, kellele just rōngas kärssa löödi! No ei, ei luni mina siin kellegi austust ega armastust. Saan suurepäraselt hakkama. Proovi endast vähegi tōsisem mulje jätta. See tähendab seda, et käitu oma lipukirja järgi ja kui kedagi valetamises süüdistad, proovi see ka lugejatele tōestada, see minu soovitus.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Kuidas põlemine kulgeb.

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Raga kirjutas:Hetkel on leivaahjuga pliiditegu pooleli, ei teagi, mis kolle siis teha?!
..........
Kui leivaahjuga, siis pole ju palju ruumi nagunii. Omal kodus olnud norm. suurusega pliita kolle ja rahul ...seni kuni proovisin suuremat. Tunduvamalt lihtsam ta on kui ei pea iga 20 min. puid lisama ja ei pea pliitale eraldi puid tegema.
raga
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 505
Liitunud: 22 Apr 2009, 23:52
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 22 korda

Re: Kuidas põlemine kulgeb.

Lugemata postitus Postitas raga »

Standard raamistikku niikuinii ära ei mahu. Leivaahi 40 lai, kolle 27 cm. Ma mõtlen, kas teha miskit katusemoodi asja, sest ega ma väga pliita ees higistada ei taha.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Kuidas põlemine kulgeb.

Lugemata postitus Postitas motamees »

Pliita jaoks on 27 laius juba küllalt suur.
.
Tel 5o9279o
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Kuidas põlemine kulgeb.

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Osaleksin ka "tuhanäitusel" Pilt
Pea ~20 l. sain seda aga eks millalgi eelmise kuu alguses sai viimati võetud. :grin:
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Kuidas põlemine kulgeb.

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Vaatasin, et sakslasel jääb hunnik sütt alles...https://www.youtube.com/watch?v=t6YW9aCKJhs
Vasta