Päikeseküttesüsteem, mis vastaks Kredexi tingimustele

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
rein113
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1113
Liitunud: 06 Apr 2009, 13:05
Asukoht: Pärnu
On tänanud: 57 korda
On tänatud: 41 korda

Päikeseküttesüsteem, mis vastaks Kredexi tingimustele

Lugemata postitus Postitas rein113 »

Millist firmat valida sooja vee tootmiseks mõeldud päikeseküttesüsteemi müüjaks ja paigaldajaks, kelle töö vastab Kredexi tingimustele? Samas tuleks võtta vähemalt kolm konkureerivat pakkumist. Soovitage.

Nimelt § 8. Toetuse põhitingimused lõige (6) Taastuvenergia tootmisseadme paigaldamisel ja akupanga paigaldamisel peab müüja tagama vähemalt viie aasta pikkuse tootjagarantii kõigile komponentidele ja paigaldaja vähemalt viie aasta pikkuse garantii paigaldamistöödele.
ja § 8. lõige (7) kohaselt: Taastuvenergia tootmissüsteem peab võimaldama tarbimiseks toodetud soojus- ja elektrienergiatoodangu andmete mõõtmist ja salvestamist. Kohustuslik on esitada vastavad andmed KredExile üks kord aasta jooksul digitaalsel kujul (xls või csv formaadis). Võrguühendusega (On-Grid) süsteemi puhul peavad andmed sisaldama vähemalt iga kuu energiatoodangut, iga tunni keskmisi tootmisvõimsusi ja iga kuu tootmise maksimumvõimsusi. Võrguühenduseta (Off-Grid) süsteemi puhul mõõdetakse ja salvestatakse vähemalt iga kuu energiatootmine.
Võta arhitekt. Tuleb odavam.
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Päikeseküttesüsteem, mis vastaks Kredexi tingimustele

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Ma ka ootan millal tulevad firmad välja reklaamiga, et nad "teevad selle asja nõuetekohaselt ära". Aga samas nagu kuskilt siit kuulda oli, pidi vendimeestel olema poole aasta järjekord tänu eelnevatele kredexi toetustele...
vanaema on sul veteran...
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Päikeseküttesüsteem, mis vastaks Kredexi tingimustele

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Kredexi nõuded pole tõepoolest midagi müstilist.
Kui tootjagarantii pole 5 aastat, kas siis müüja võib anda omapoolse vastava pikkusega garantii? Olgem ausad - vahet pole, kes garantiid pakub, kui garantii pakkuja garantiiaja kestusel ka eksisteerib.
Ma oleks ka ehk huviline tingimusel, et kõiksugu tingimustele vastavuse (ja selle tõendamise) võtab "firma" enda kanda.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
xjan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 390
Liitunud: 11 Juul 2008, 13:19
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 3 korda

Re: Päikeseküttesüsteem, mis vastaks Kredexi tingimustele

Lugemata postitus Postitas xjan »

olen huviline, soojustagastusega ventilatsiooni + päikesekollektorite süsteemi + õhk-vesi pumba paigaldusele. Kui keegi märkab mõnda ettevõtet, kes sel teemal kogu taotluseks vajaliku paki suudab kokku panna ja hiljem teostada, siis andku palun märku!
Kasutaja avatar
Tupsu
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 636
Liitunud: 08 Okt 2010, 23:48
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Päikeseküttesüsteem, mis vastaks Kredexi tingimustele

Lugemata postitus Postitas Tupsu »

Võib ainult ennustada, et see 2 milli kaob nagu kerisele. Loomulikult on sellest oodata ka hinnatõusu, ükski tootja ju praegu näiteks õhk-vesi pumbale 5 aastat garantiid ei paku. Keegi peab selle riskika oma kasumi arvelt katma.

Eriti vist aga loota ei maksa, et keegi siin veel konkurentsi suurendamiseks mingeid sobilikke firmasid avaldama hakkaks. Pealegi peab vist olema kolm eri pakkumist, kui ma ei eksi.
Mein Papa heizt mit der Natur -
andere verheizen sie!
OJV
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 237
Liitunud: 07 Mär 2007, 13:13
Asukoht: Harjumaa
On tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Päikeseküttesüsteem, mis vastaks Kredexi tingimustele

Lugemata postitus Postitas OJV »

Niimoodi tulekski küsida pakkumist nagu tingimustes kirjas on. Küsida nii paljudelt, kui vähegi telefoniraamatust või kataloogidest leida. Arvan, et ega neid pakkumisi kuigi palju üle kolme ei tule.
Pärast, kui pakkumised käes, siis on aega otsustada ehk nagu indiaani vanasõna ütleb: enne pole mõtet hakata jõge ületama kui pole selleni jõutud.
Omanikujärelevalve; Energiatõhusus
http://kalle.virkus.com
Kalle Virkus, 5512424
torujyri
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 08 Veebr 2010, 19:57

Re: Päikeseküttesüsteem, mis vastaks Kredexi tingimustele

Lugemata postitus Postitas torujyri »

Toru-Jüri OÜ aitab kõiki päikesekütte huvilisi.

www.torujyri.ee/paikesekyte
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2802
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikeseküttesüsteem, mis vastaks Kredexi tingimustele

Lugemata postitus Postitas trebla »

Kena.. kas seega torujürilt võtmed kätte süsteem koos kõigi mõõturitega ?

Aga iseäranis on asjal jumet maakütte kasutajatel, nagu ma aru saan, sest suvel pole selle sooja veega muud midagi peale hakata kui maa alla ajada....
Õhk-vesi pumbale ei anna suurt midagi juurde pookida...?


Ootaks seda nüüd ka elektrifirmadelt - seal aga jääb asi vist nende EE uute arvestite taha, mida pole veel paigaldatud?
Oravaonu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 223
Liitunud: 18 Okt 2009, 21:53
On tänatud: 1 kord

Re: Päikeseküttesüsteem, mis vastaks Kredexi tingimustele

Lugemata postitus Postitas Oravaonu »

Ega see hinnapakkumiste saamine polegi nii lihtne ( firmad väidavad, et ei jõua neid ära teha) ja küsija peab ikka väga täpselt teadma, mida ja kui palju ta tahab. Kas tahab päikesepaneele ( siledapinnalisi), vaakumtorusid, ka neid on kahet tüüpi: U-Pipe ja Heat Pipe ja neil kõigil on erinev hind ehk nad pole oma tootlikkuse ja hinna poolest võrreldavad. Mitu paneeli/toru ehk mitu kw on vaja, milline on aga reaalne tootlikkus neil, mingil juhul ei tohuks süsteemi üledimensioneerida jne. Lisaks, millist akupaaki tahetakse jne. 5 aaastane garantii aga tähendab üldjuhul +5% hinnalisa kogu komplektile. Olen selle teemaga natuke maadelnud ja ütlen ausalt, iga tootja kiidab oma kaupa ( U-Pipe müüja ütleb, et Heat Pipe torud on jama ja vastupid, kollektori müüja ütleb, et vaakumtorud on üldse jamad jne, raske on saada mingeid reaalseid tootlikkuse näitajaid, odavamat hinda üritatakse pakkuda x maa toodangu lisadetailidega ( pumbad-torud, boilerid vms) jne. Ühesõnaga tunnen kaasa kaasvõitlejatele ja kõik kogemused ja arvamused on teretulnud.
Viimati muutis Oravaonu, 21 Apr 2012, 09:07, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Päikeseküttesüsteem, mis vastaks Kredexi tingimustele

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Nooohjahhh...., selline see eesti ärimees on. Raha vedeleb maas, aga tema ei jaksa...
vanaema on sul veteran...
vaata torjürka
külaline

Re: Päikeseküttesüsteem, mis vastaks Kredexi tingimustele

Lugemata postitus Postitas vaata torjürka »

üks küssa toru jürkale. 2 nädalat tagasi saadetud päringule vastust pole saanud. saatsin siis nädal tagasi sama kirja uuesti. aga pakkuge välja mida pole. toru jüride vastust. ja isegi kui tuleb ei taha sellise suhtumisega firmaga teha tegemist mitte üks raas. see ju näitab suhtumist

[quote="torujyri"]Toru-Jüri OÜ aitab kõiki päikesekütte huvilisi.
Kalju paneel
külaline

Re: Päikeseküttesüsteem, mis vastaks Kredexi tingimustele

Lugemata postitus Postitas Kalju paneel »

Kas keegi oskab mulle seletada, mina oma paneelidega sooja vett ei saa. Paneelid on need klaastorud ja 200L boiler. Hommikul saan sooja vett vaid siis, kui tennid taha lükkan. Õhtul kui kasutan sooja vett, siis jahtub kõik maha ja heal juhul saan vee soojaks siis, kui õhtul koju tulen. Täna oli täiesti nullpäev. Pidin puhtalt elektriga kütma. Siis kui suvi on, siis nagu jälle kõik töötab. Oskab keegi öelda, mida peaks tegema? Messil käisin, siis räägiti, et tenni pole üldse vaja, kui siis talvel 2-3 kuud. Mulle tundub, et ma ei säästa nende paneelidega midagi. Arved pole küll eriti väiksemaks jäänud. Tundub, et hoopis suuremaks.
Külaline
külaline

Re: Päikeseküttesüsteem, mis vastaks Kredexi tingimustele

Lugemata postitus Postitas Külaline »

vaata torjürka kirjutas:üks küssa toru jürkale. 2 nädalat tagasi saadetud päringule vastust pole saanud. saatsin siis nädal tagasi sama kirja uuesti. aga pakkuge välja mida pole. toru jüride vastust. ja isegi kui tuleb ei taha sellise suhtumisega firmaga teha tegemist mitte üks raas. see ju näitab suhtumist
torujyri kirjutas:Toru-Jüri OÜ aitab kõiki päikesekütte huvilisi.
Kallivõitu ka kui hindasid vaadata, vähemalt torukollektori osas
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: Päikeseküttesüsteem, mis vastaks Kredexi tingimustele

Lugemata postitus Postitas Veikko »

Kalju paneel kirjutas:Kas keegi oskab mulle seletada, mina oma paneelidega sooja vett ei saa. Paneelid on need klaastorud ja 200L boiler. Hommikul saan sooja vett vaid siis, kui tennid taha lükkan. Õhtul kui kasutan sooja vett, siis jahtub kõik maha ja heal juhul saan vee soojaks siis, kui õhtul koju tulen. Täna oli täiesti nullpäev. Pidin puhtalt elektriga kütma. Siis kui suvi on, siis nagu jälle kõik töötab. Oskab keegi öelda, mida peaks tegema? Messil käisin, siis räägiti, et tenni pole üldse vaja, kui siis talvel 2-3 kuud. Mulle tundub, et ma ei säästa nende paneelidega midagi. Arved pole küll eriti väiksemaks jäänud. Tundub, et hoopis suuremaks.
Kes paigaldas sulle süsteemi, kui sul olemas skeem riputa siia ülesse ja arutame asja.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
Külaline
külaline

Re: Päikeseküttesüsteem, mis vastaks Kredexi tingimustele

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Veikko kirjutas:
Kalju paneel kirjutas:Kas keegi oskab mulle seletada, mina oma paneelidega sooja vett ei saa. Paneelid on need klaastorud ja 200L boiler. Hommikul saan sooja vett vaid siis, kui tennid taha lükkan. Õhtul kui kasutan sooja vett, siis jahtub kõik maha ja heal juhul saan vee soojaks siis, kui õhtul koju tulen. Täna oli täiesti nullpäev. Pidin puhtalt elektriga kütma. Siis kui suvi on, siis nagu jälle kõik töötab. Oskab keegi öelda, mida peaks tegema? Messil käisin, siis räägiti, et tenni pole üldse vaja, kui siis talvel 2-3 kuud. Mulle tundub, et ma ei säästa nende paneelidega midagi. Arved pole küll eriti väiksemaks jäänud. Tundub, et hoopis suuremaks.
Kes paigaldas sulle süsteemi, kui sul olemas skeem riputa siia ülesse ja arutame asja.
Lisaks veel, et mitu toru paneelil, millisesse ilmakaarde suunatud, kas oled kindel, et süsteem täitmist hetkel ei vaja, mõni toru vigastatud äkki?
Külaline
külaline

Re: Päikeseküttesüsteem, mis vastaks Kredexi tingimustele

Lugemata postitus Postitas Külaline »

vaata torjürka kirjutas:üks küssa toru jürkale. 2 nädalat tagasi saadetud päringule vastust pole saanud. saatsin siis nädal tagasi sama kirja uuesti. aga pakkuge välja mida pole. toru jüride vastust. ja isegi kui tuleb ei taha sellise suhtumisega firmaga teha tegemist mitte üks raas. see ju näitab suhtumist
torujyri kirjutas:Toru-Jüri OÜ aitab kõiki päikesekütte huvilisi.
Kaua sa ise jaksaksid tasuta tühja tööd teha?Tasuta lõunaid pole olemas,sotsialism ammu läbi!
Külaline
külaline

Re: Päikeseküttesüsteem, mis vastaks Kredexi tingimustele

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:
vaata torjürka kirjutas:üks küssa toru jürkale. 2 nädalat tagasi saadetud päringule vastust pole saanud. saatsin siis nädal tagasi sama kirja uuesti. aga pakkuge välja mida pole. toru jüride vastust. ja isegi kui tuleb ei taha sellise suhtumisega firmaga teha tegemist mitte üks raas. see ju näitab suhtumist
torujyri kirjutas:Toru-Jüri OÜ aitab kõiki päikesekütte huvilisi.
Kallivõitu ka kui hindasid vaadata, vähemalt torukollektori osas
Peavadki ju kallid olema.Hinnapakkumise tahad tasuta saada,aga kuskilt ju peab raha tagasi tulema,et müügimeestele palka maksta!Tänu sellele ongi hinnad kirved.Tasuta lõunaid kapitalismis pole.
marguso
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 108
Liitunud: 18 Veebr 2010, 19:10
On tänanud: 1 kord

Re: Päikeseküttesüsteem, mis vastaks Kredexi tingimustele

Lugemata postitus Postitas marguso »

Tore muidugi. Tegin samuti Toru Jüridele hinnapäringu ja huvi reaalne. Aga kas eelmiste kommenteerijate kommnetaarid näitavad firma suhtumist???? Ja pole samuti vastust saanud.
Kui nii siis pole mul seda vastust vaja ka. maksma ma hinnapakkumise eest ei hakka ka.
:hello:
Külaline
külaline

Re: Päikeseküttesüsteem, mis vastaks Kredexi tingimustele

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mis hinnapäringud? Projektid olid kohe kõigil varukast võtta vää?
Sellise konkreetsuse juures:
olen huviline, soojustagastusega ventilatsiooni + päikesekollektorite süsteemi + õhk-vesi pumba paigaldusele. ...kogu taotluseks vajaliku paki ... kokku panna ja hiljem teostada
..... ma eriti ei imesta kui "tasuta" tööd mainitakse.

Imelik. (mitte kuidagi seotud anonüümsete kommentaaride, ega ka eelnimetatud firmaga). :hello:
Oravaonu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 223
Liitunud: 18 Okt 2009, 21:53
On tänatud: 1 kord

Re: Päikeseküttesüsteem, mis vastaks Kredexi tingimustele

Lugemata postitus Postitas Oravaonu »

Mina tegin ka Torujürile hinnapäringu ja sain küll vastuse mõne päeva pärast. Vaja veel teha mõned täpsustused, nt kas akupaak on soojustatud jne. Võrreldes teistega on hind täiesti konkurentsivõimeline. Euronomi poolt paktud komplekt on hetkel kalleim ( võrreldes odavamaga isegi 2x kallim).
torujyri
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 08 Veebr 2010, 19:57

Re: Päikeseküttesüsteem, mis vastaks Kredexi tingimustele

Lugemata postitus Postitas torujyri »

Tere,
Kui kellegil on Toru-Jüri OÜ-st päikesesüsteemile pakkumine saamata, siis palun uuesti oma andmed sisestada meie kodulehel päikesekütte rubriigi all.
www.torujyri.ee/paikesekyte
Mingil ajahetkel ei jõudnud osad päringud meieni.
Vabandan veelkord ning jään huviga Teie päringuid ootama.

Toru-Jüri OÜ
Kalju paneel
külaline

Re: Päikeseküttesüsteem, mis vastaks Kredexi tingimustele

Lugemata postitus Postitas Kalju paneel »

Skeemi mul ei ole. Torusid on katusel 20 tk. Süsteem on hiinas toodetud. Paigaldajaga on lood pahasti. Alguses käidi ja sätiti midagi, nüüd enam kõnedele ei vastata. Praegu paagis 39 kraadi vesi. Õhtul kukub temp maha ja hommikul sooja enam ei saa. Sisuliselt saan sooja vett ainult päeval kui tenni ei kasuta.
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: Päikeseküttesüsteem, mis vastaks Kredexi tingimustele

Lugemata postitus Postitas Veikko »

Kalju paneel kirjutas:Skeemi mul ei ole. Torusid on katusel 20 tk. Süsteem on hiinas toodetud. Paigaldajaga on lood pahasti. Alguses käidi ja sätiti midagi, nüüd enam kõnedele ei vastata. Praegu paagis 39 kraadi vesi. Õhtul kukub temp maha ja hommikul sooja enam ei saa. Sisuliselt saan sooja vett ainult päeval kui tenni ei kasuta.
Sellisel juhul pead ainult spetsialistid kohapeale tellima. Siin ei ole võimalik sinu probleeme lahendada.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
Külaline
külaline

Re: Päikeseküttesüsteem, mis vastaks Kredexi tingimustele

Lugemata postitus Postitas Külaline »

marguso kirjutas:Tore muidugi. Tegin samuti Toru Jüridele hinnapäringu ja huvi reaalne. Aga kas eelmiste kommenteerijate kommnetaarid näitavad firma suhtumist???? Ja pole samuti vastust saanud.
Kui nii siis pole mul seda vastust vaja ka. maksma ma hinnapakkumise eest ei hakka ka.
Kas sa ise oleksid nõus tasuta tööd tegema? Ilmselt mitte,küll aga nõuad seda teistelt.
juroku
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 339
Liitunud: 17 Dets 2008, 16:55
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Päikeseküttesüsteem, mis vastaks Kredexi tingimustele

Lugemata postitus Postitas juroku »

Külaline kirjutas:
marguso kirjutas:Tore muidugi. Tegin samuti Toru Jüridele hinnapäringu ja huvi reaalne. Aga kas eelmiste kommenteerijate kommnetaarid näitavad firma suhtumist???? Ja pole samuti vastust saanud.
Kui nii siis pole mul seda vastust vaja ka. maksma ma hinnapakkumise eest ei hakka ka.
Kas sa ise oleksid nõus tasuta tööd tegema? Ilmselt mitte,küll aga nõuad seda teistelt.
Kui kirjadele vastamine on kah töö mille eest peab eraldi maksma sii on see juba liig mis liig :oops: :hello:
Vasta