Maandus

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
mööduja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 17 Jaan 2014, 12:33

Maandus

Lugemata postitus Postitas mööduja »

Kas on normaalne, et maanduses on vool sees? Elektrijuhtmed on majas vahetatud, enamus pesi maandusega, mõni ilma. Arvete järgi on tarbimine liiga suur, aga seda ma ei usu, et kuskil 0 maandusesse on ühendatud. Hiired närimas käinud? Juhtmed on seina sees, ei näe ka. Mis võib põhjuseks olla?
A.S.
külaline

Re: Maandus

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Mida tähendab "maanduses on vool sees"? Maanduses on alati "vool sees", vähemal või suuremal määral, näiteks minul läheb enamus voolust läbi liitumiskilbi maanduse. Aga vahet pole, arvesti näitu see kuidagimoodi ei mõjuta.

Liiga suurte arvete põhjuseks on enamasti see, et inimene tarbib liiga palju elektrit. Kas nüüd teadlikult või "kogemata", pole oluline. Harvemal juhul on põhjuseks vigane arvesti, aga arvestit saab kontrollida, kodustes tingimustes näiteks tulukese vilkumisi lugedes ja arvutades.
mööduja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 17 Jaan 2014, 12:33

Re: Maandus

Lugemata postitus Postitas mööduja »

Tänan, seda ma tahtsingi teada. Siis ei ole kasu ka sellest, kui ma maanduse juhtme lahti ühendaks. Ei oska enam midagi välja mõelda, millest asi. Naaber varastab? Vaevalt kaks telerit, kaks arvutit, kolm külmikut, kohvimasin ja veekeetja 100 euro eest tarbivad, need ei ole ju pidevalt taga? Lampe ma ei mainigi, sest need on meil enamus ledid.
A.S.
külaline

Re: Maandus

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Aga kui sa kõik tarbijad järelt ära võtad, kas siis jääb arvesti vagusi, ei vilguta tarbimise tulukest?
mööduja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 17 Jaan 2014, 12:33

Re: Maandus

Lugemata postitus Postitas mööduja »

Kui kaitsme välja lülitan, ei vilgu. Kilp on väljas maja seinal, meie kaitse meie koridoris.
Ikkagi ebausutav tarbimine ju?
Viimati muutis mööduja, 18 Jaan 2014, 09:29, muudetud 1 kord kokku.
A.S.
külaline

Re: Maandus

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Aga ei lülita kaitset välja, kõik kaitsed jäävad sisse, tarbijad ükshaaval sikutad pistikupesadest välja ja valgustuse lülitid lülitad välja.

Kui arvesti peale seda enam ei vilgu, siis lülitad ühe tarbija sisse. Sellise, mille võimsust sa tead, veekeetja näiteks (võimsus peaks ilusasti peal kirjas olema), paned selle vett keetma. Nüüd loed mingi aja (minuti-paari) jooksul arvesti tulukese vilkumist, siis arvutad vilkumiste arvu järgi välja, palju energiat kulus. Tulukese juures on ju kirjas, mitu impulssi kWh kohta peab olema. Edasi mõtled veidikene, kas selle konkreetse võimsusega tarviti tarbimine sellise aja jooksul on reaalne.
Ei suuda arvutada? Paned kõik andmed siia kirja, ka arvesti tulukese kõrval olevad, keegi ehk aitab.

Mis aga tarbimisse puutub, siis 100€ kuus tundub esmapilgul tõesti täiesti ebareaalne.
 
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6142
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 72 korda
On tänatud: 138 korda

Re: Maandus

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

mööduja kirjutas:kaks telerit, kaks arvutit, kolm külmikut, kohvimasin ja veekeetja
Elektripliit on ka kindlasti ja ega sa näiteks vannitoa põrandakütet ei unustanud?
mööduja kirjutas:Siis ei ole kasu ka sellest, kui ma maanduse juhtme lahti ühendaks
Mille küljest sa kavatseks selle lahti ühendada ja kuidas sa üldse tead (mõõtsid?), et maanduses on vool? Kas kilbis on ikka null (N) ja maandus (PE) sillatud?
A.S. kirjutas:minul läheb enamus voolust läbi liitumiskilbi maanduse
Ma arvan, et enamus läheb ikka läbi PEN juhi, selle takistus on kindlasti väiksem, kui maandusel.
mööduja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 17 Jaan 2014, 12:33

Re: Maandus

Lugemata postitus Postitas mööduja »

Elektriga ei küta. Elektripliit on, aga seda kasutan suvel, talvel ainult harva küpsetamiseks. Praegu teen süüa puupliidil, truupi kütta nagunii vaja. Nimetamata jäi mikrolaineahi ja kellraadio, mõlemad näitavad kellaaega. Pesumasin on ka, masinatäie-paar nädalas ikka pesen 40-kraadise pesuprogrammiga.
Koridori kilbist saaks tuppa mineva maanduse juhtme lahti ühendada, aga kui see tarbimist ei mõjuta, siis pole mõtet. Mõõtsin indikaatoriga, sellised elektriarved panevad põhjust otsima.
Kilp õues on uus, paar aastat tagasi paigaldatud, ma arvan, et elektrilevi? asjapulgad vast teadsid, mida teevad. Mina elektrist muud ei tea, kui endal vaja ehk värviliste juhtmete, harukarpide ja pistikupesade ühendamisega saan hakkama.
A.S.
külaline

Re: Maandus

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Küülaline kirjutas:
A.S. kirjutas:minul läheb enamus voolust läbi liitumiskilbi maanduse
Ma arvan, et enamus läheb ikka läbi PEN juhi, selle takistus on kindlasti väiksem, kui maandusel.
PEN on alumiinium, maandus on vask. Paralleelselt jooksevad, arvestikilbi praktiliselt sama klemmi alt alajaama sama lati külge (nn. lai maandussüsteem), lisaks läheb osa voolu kindlasti ka otse läbi maa. Kunagi huvi pärast ampertangidega mõõtsin voolu. Kolme meetri kaugusel asuva jaotuskilbi kordusmaanduse (varasemast ajast pärit) vool on loomulikult väiksem. Aga on, kuidas on, momendil polegi see oluline.
mööduja kirjutas:Mõõtsin indikaatoriga...
...ja helendas? Siis on natuke pahasti, mitte küll elektriarve suuruse, vaid ohutuse seisukohalt lähtudes. Mõnda mõõteriistadega elektrikku ei anna kohale meelitada?
 
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Maandus

Lugemata postitus Postitas madis64 »

mööduja kirjutas:Kui kaitsme välja lülitan, ei vilgu. Kilp on väljas maja peal, meie kaitse meie koridoris.
Kui energiavajadust natuke edevamalt uurida soovid, siis võid ju oma "kaitsme" juurest lähtuvatele kaablitele sellise anduri peale panna:

http://www.indome.ee/e-pood/elektrikulu ... ootja.html

- jälgid natuke aega mängu ja saad mingi pildi ette.

Kui teadustöö tehtud, müüd mõõtesüsteemi osta.ee-s edasi :hello:
Kivitorris
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 61
Liitunud: 29 Apr 2010, 10:05

Re: Maandus

Lugemata postitus Postitas Kivitorris »

Oleks hea kui saaksid lasta mõõta õues paikneva Elektrilevi liitumiskilbi ja elamus oleva kilbi vahelise kaabli isolatsiooni takistust.
Vasta