Puit vs plastik

ehitushuvi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: 09 Mai 2014, 18:25

Puit vs plastik

Lugemata postitus Postitas ehitushuvi »

Tere.

Olen siin puidu ja plastiku kohta uurinud päris palju.Vaidlus tundub lõppmatu.Kuna plaanis sauna ehitada siis otsustasin plastiku kasuks. Aga sõbra ise ütles ,et tema viskab plastikud eest ja tahab puit aknaid kuna plastik ei hinga.
Niisiis tahtsin küsida ,et kas see on oluline fakt ja kuidas see mind mõjutab tulevikus?

Tänud vastuste eest!
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Puit vs plastik

Lugemata postitus Postitas rokikas »

1. See ei ole fakt.
2. Järelikult ei saa see ka oluline olla.
3. Pigem on asi lihtsalt meeldimises mitte tehnilises sobivuses (kui puitakna hilisem suurem hooldustarve kõrvale jätta). Näiteks palkmajas (seest ja väljast palk nähtaval) tundub plastikaken kohatu vaatamata sellele et tehnilist vastunäidustust ei ole.
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: Puit vs plastik

Lugemata postitus Postitas Veikko »

ehitushuvi kirjutas:Tere.

Olen siin puidu ja plastiku kohta uurinud päris palju.Vaidlus tundub lõppmatu.Kuna plaanis sauna ehitada siis otsustasin plastiku kasuks. Aga sõbra ise ütles ,et tema viskab plastikud eest ja tahab puit aknaid kuna plastik ei hinga.
Niisiis tahtsin küsida ,et kas see on oluline fakt ja kuidas see mind mõjutab tulevikus?

Tänud vastuste eest!
Küll su sõber on ikka loll, aknad ei hinga??? Kas su sõber on akende alal suur spetsialist, et tema arvamus on sulle autoriteetne.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
ehitushuvi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: 09 Mai 2014, 18:25

Re: Puit vs plastik

Lugemata postitus Postitas ehitushuvi »

Ei ma lihtsalt tahtsin teada mis arvamust teised jagavad selle koha pealt.Kuna sai seda akende foorumit päris palju loetud ja ei hakkanud küll nagu sellist teemat silma!

Sain ka aru ,et markofleksiga pole kõige targem akna ümbrust teha.Ei ole enam nii tihke 7 aasta pärast sain ma aru.Hävineb seal vahel vaikselt.
Tahaksin teada siis .KAs topin kivivilla(või siis mõnda muud) kogu akna ümbruse hoolikalt täis? Ja sellest peaks piisama.Ja seet pool vean aurutõkkekile ka kuni lengini ära?
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: Puit vs plastik

Lugemata postitus Postitas Veikko »

Kas sul on maja täiesti aurutihe, et vaja aurutõkke teipi kindlasti panna. Akende paigaldamiseks on erinevaid vahtusi, kindlasti need odavamad on ja pikas perspektiivis halvad. Kasuta korralikke vahte siis seda probleemi ei tule. Mida üldse teed ehitad maja või renoveerid.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
ehitushuvi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: 09 Mai 2014, 18:25

Re: Puit vs plastik

Lugemata postitus Postitas ehitushuvi »

Veikko kirjutas:Kas sul on maja täiesti aurutihe, et vaja aurutõkke teipi kindlasti panna. Akende paigaldamiseks on erinevaid vahtusi, kindlasti need odavamad on ja pikas perspektiivis halvad. Kasuta korralikke vahte siis seda probleemi ei tule. Mida üldse teed ehitad maja või renoveerid.
Plaan on ettevõtta sauna ehitus.Karkass saun. Ja ei tahaks nagu väga palju vigu ettevõtta, et pärast tulen ja loen mis kõik valesti teinud.Seega üritan kohe sinna õigema tegevuse poole liikuda. Eks ma teen postitusi nagunii veel aga siis vb teiste teemade alla.
Kuidas ma aru saan mis hea vaht on? Kas midagi kindlat soovitada või on mingi tunnusmärk?
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Puit vs plastik

Lugemata postitus Postitas keemik »

Mina eelistaks head puitakent (kalesy omad on sugulasel ja need on väga head), kui rahakott kannatab, sest need on minu arust nägusamad. Muud suurt vahet pole, kui just ökoloogilist aspekti vms ei pea oluliseks. Väga hea vaht on Soudal Flexifoam- sellega panin enda praeguses elukohas vanad akand uuesti ette pärast restaureerimist, ja paigaldasin vahtplastist soojustust karkassi vahele. Väljastpoolt tood tuuletõkke akna lengi peale ja seestpoolt kas õhutõkke/aurutõkke matterjali või kasutad vastavaid teipe (Soudal windowsystem vms). Kuna mul oli tegemist vana majaga, kus ei pääsenud kaitsealuse fassaadi tõttu igale poole ligi, siis ei pannud teipi kõikjale ja seni läbi ei puhu. Samas ämma paneelika korteris puhuvad kõik lengi/seina liited läbi. Seal on pude ja habras vaht ka kasutusel olnud.
Külaline
külaline

Re:

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Küsimuses on ehitatav saun.
Vastuses vana elumaja.

Argument nägusus, samas vastajate silma ees seda sauna ega sellega nö pildilolevaid teisi hooneid ja nonde aknaid pole.
ehitushuvi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: 09 Mai 2014, 18:25

Re: Puit vs plastik

Lugemata postitus Postitas ehitushuvi »

No tänud info eest.

Üritan leida head vahtu ja tuua ehitusmaterjale aknale lähemale.Tuuletõket ja seest aurutõket.
Ma arvan ,et kipun valima plastik akna.
Kuna olen ka enda arvamuse välja kujundanud ja mulle tundub plast mõistlikum võtta kui need puit aknad mis turul on.Kuna ei usalda seda puitu mis on.Kaheldav kas tehakse õigest materjalist,kuiv või ,et poleks mingi pressitud jääk.Hooldamist ka vähem.Kuna pole palk saun siis sobib vähe tumedam plastik. Loomulikult täiesti teine teema on puit-alumiinium. Või siis lasta teha puusepal korralikud topelt puitaknad.Aga see juba kallim lõbu.
andres635
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 64
Liitunud: 24 Apr 2010, 19:33

Re: Puit vs plastik

Lugemata postitus Postitas andres635 »

Aknafirma valimisel tasub uurida kas nad omavad kvaliteedisertifikaati.Näiteks Fenestra tegevust on juba aastaid juhitud ISO-9001 kvaliteedisüsteemiga, mis puudutab müügiprotsesse, projekteerimist, tootmist ja paigaldust. Lisaks on Fenestral mitmeid sertifikaate ja tüübikinnitusi, mis tõendavad toodete kvaliteeti ja asjakohasust.
Vahet pole
külaline

Re: Puit vs plastik

Lugemata postitus Postitas Vahet pole »

ehitushuvi kirjutas:Tere.

Olen siin puidu ja plastiku kohta uurinud päris palju.Vaidlus tundub lõppmatu.Kuna plaanis sauna ehitada siis otsustasin plastiku kasuks. Aga sõbra ise ütles ,et tema viskab plastikud eest ja tahab puit aknaid kuna plastik ei hinga.
Niisiis tahtsin küsida ,et kas see on oluline fakt ja kuidas see mind mõjutab tulevikus?

Tänud vastuste eest!
Puitaken ka ei hinga. Kasutatakse liimpuitu, mis on eelnevalt erinevate ainetega töödeldud. Samuti immutatatakse puit kaitsega, et säiliks paremini. Akna paned ju uue ette selle pärast, et tuul ja õhk läbi ei käiks.
Külaline
külaline

Re: Puit vs plastik

Lugemata postitus Postitas Külaline »

See kes väidab, et puit ei hinga on ikka täielik lammas, ausalt. Puitaknaid tehakse nii liimpuidust, kui ka ühest tükist valmistatud raamide-lengidena. Liimpuidus iseenesest midagi saatanast ei ole, sõrmjätk liimpuit on see millega võib mingi aja möödudes probleeme hakata tekkima. Nii, ehitusgeeniused, kukkuge nüüd karjuma, kui vale see kõik on ja kui õige ikka mõni teine asi on ;)
Külaline
külaline

Re: Puit vs plastik

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. Kodanik mittelammas ei saa kahjuks aru, mida see "hingamine" elutul asjal endast kujutab. Lugupidamisega, lammas Piirfeld.
Imelik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1360
Liitunud: 13 Dets 2008, 00:41
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 83 korda

Re: Puit vs plastik

Lugemata postitus Postitas Imelik »

ehitushuvi kirjutas:...Aga sõbra ise ütles ,et tema viskab plastikud eest ja tahab puit aknaid kuna plastik ei hinga.
...Sain ka aru ,et markofleksiga pole kõige targem akna ümbrust teha.Ei ole enam nii tihke 7 aasta pärast sain ma aru.Hävineb seal vahel vaikselt.
Hingamine on omane loomadele, mitte eluta tahkistele- peaks juba koolinoor teadma.
"Painduva Marko" kohta. Oli hea võimalus vaadelda 15a. vanust vahtu (väljast kaetud plekiga,seest katmata) ühe hoone lõunapoolsel küljel. Riknenud (punane pudenev ollus) oli
sisemisel küljel u.3-4mm jagu.
Järeldus. Vahul mis on kaetud ja millel on niiskumine välistatud, on samad omadused ka rohkem kui 15 a pärast.
rein113
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1113
Liitunud: 06 Apr 2009, 13:05
Asukoht: Pärnu
On tänanud: 57 korda
On tänatud: 41 korda

Re: Puit vs plastik

Lugemata postitus Postitas rein113 »

kunagi oli hirmus hinnas "hooldusvaba" plastvooder.

kas oled täna valmis paigaldama oma majale plastvoodri? kui ei, siis miks? ja kui ei, siis miks sa oleksid täna valmis paigaldama oma majale plastaknad?
Võta arhitekt. Tuleb odavam.
Külaline
külaline

Re: Puit vs plastik

Lugemata postitus Postitas Külaline »

... ja kui ma "ei ole valmis paigaldama" puitvoodrit või ehitama puitmaja, siis peaksin loobuma puit- ja plastakendest ning tegema need hoopis kivist?
Huvitav loogika muidugi aga kuidas see teemasse puutub?
Mis häda peaks plastvoodril olema?
Imelik.
Külaline
külaline

Re: Puit vs plastik

Lugemata postitus Postitas Külaline »

rein113 kirjutas:kunagi oli hirmus hinnas "hooldusvaba" plastvooder.

kas oled täna valmis paigaldama oma majale plastvoodri? kui ei, siis miks? ja kui ei, siis miks sa oleksid täna valmis paigaldama oma majale plastaknad?
Sest sama U arvu juures on plast jupi maad odavam. Kui allesjäänud raha osavalt paigutada võin 15 aasta pärast uued plast aknad paigaldada, näiteks.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Puit vs plastik

Lugemata postitus Postitas rokikas »

rein113 kirjutas:kunagi oli hirmus hinnas "hooldusvaba" plastvooder.
Ülelahe reklaamitakse usinalt plastvoodreid. Tänapäevased ei pidavat pleekima ja muutuma rabedaks nagu "vanasti" müüdu. Pidavat sisuliselt hooldusvaba lahendus olema aastakümneteks.
Aga oma majale ma seda ikkagi ei paneks. :blush:
Kuid plastikaknaid paneks küll. Aken ja fassaad on ikka päris erinevad asjad. ;)
Benno
külaline

Re: Puit vs plastik

Lugemata postitus Postitas Benno »

Lisaks on üks tore nüanss üldse kohaliku omavalitsuse tingimused. Näiteks perverssne Harku vald kirjutab projekteerimistingimustesse lausa nii:

Välisviimistluses ei ole lubatud looduslikke materjale imiteerivate kunstmaterjalide kasutamine (näiteks: plastik välisvoodrilaud, kiviprofiili imiteeriv plekk jms).

Oleks veel mingi kindel miljööväärtuslik piirkond kus ümberringi on vaid rookatused, aga see on pea igas projekteerimistingimuste dokumendis, sõltumata asukohast. http://oigusaktid.harku.ee/?name=&actio ... eriv+plekk

Ennast täitsa huvitav kas see on nii sellepärast et keegi ei ole kohtujada jõudnud läbi teha või ongi nii et KOV võib määrata et tema territooriumil ei tohi olla kiviprofiiliga plekkkatuseid?
Imelik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1360
Liitunud: 13 Dets 2008, 00:41
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 83 korda

Re: Puit vs plastik

Lugemata postitus Postitas Imelik »

Materjalide kohapealt olen ma ilmselt rumal, aga vaadates "kirjutisi", on meil hulk "spetsialiste", kes oskavad määratleda materjali looduslikkust või naturaalsust- mina seda ei mõista.
Projekteerimistingimustest.
Ehitusseadus ütleb...
Projekteerimistingimused on kohaliku omavalitsuse kinnitatud konkreetsele ehitisele kohaldatavad arhitektuursed ja ehituslikud tingimused.
...., ja lisab...
Projekteerimistingimuste väljastamisel võtab kohalik omavalitsus aluseks planeeringutes või muul viisil maakasutust korraldavates dokumentides sisalduvaid ehituslikke tingimusi.

Kumma alla "looduslikkus" käib?- ei oska ära arvata.
Isiklik arvamus. Mõistan täiesti "kustiinimesi", et maja taastamisel peaks säilima algupära (et tulemus ei oleks - "ei liha ega kala"). Samas ei nõustu sellega, kui autentsus seatakse olulisemaks hoone funktsiooni (eluhoone) säilimisest. Et ilus hoone aga keegi seal sellistel tingimustel elada ei soovi (väärtuslik kunstiprojekt).
Täiesti taunin püüdu, kujundada avalikku ruumi "muuseumina". Pean siinjuures silmas piiranguid viidates "traditsioonidele" ja "väljakujunenud tavale". Sel juhul tuleks kogu puitarhitektuur maha tõmmata kuna erineb suuresti autentsest ja traditsionaalsest muldonnist.
"Maitse". ... üle ei vaielda (kohus) vaid kakeldakse (avalik pahameel).
Vabandused teemaalgataja ees!
:hello:
Imelik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1360
Liitunud: 13 Dets 2008, 00:41
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 83 korda

Re: Puit vs plastik

Lugemata postitus Postitas Imelik »

Ei tahaks küll kellegi unerahu rikkuda... aga komposiiti puitunud taime vartest ja plastvärvist...
saab küll nimetada juba traditsiooniliseks.... kuid mitte veel looduslikuks.
... arvan ma.
andres6928
külaline

Re: Puit vs plastik

Lugemata postitus Postitas andres6928 »

rokikas kirjutas:
rein113 kirjutas:kunagi oli hirmus hinnas "hooldusvaba" plastvooder.
Ülelahe reklaamitakse usinalt plastvoodreid. Tänapäevased ei pidavat pleekima ja muutuma rabedaks nagu "vanasti" müüdu. Pidavat sisuliselt hooldusvaba lahendus olema aastakümneteks.
Aga oma majale ma seda ikkagi ei paneks. :blush:
Kuid plastikaknaid paneks küll. Aken ja fassaad on ikka päris erinevad asjad. ;)
Aken ja fassaad on üks tervik. Need ei ole erinevad asjad. Kuidas see välja näeb kui panen plastaknad palkmajale. Muideks palju kiidetud plastakende suurim miinus on see, et peale 10 - 15 aastat on nad äärmiselt väsinud ja vajavad vahetamist.Lisaks ei anna neid kuidagi hooldada ega remontida. Puitakende korral need vead puuduvad ja vanimad puitaknad mida tean on aastast 1910. Kas plast peab niikaua vastu?

Tee töö, siis tuleb armastus. :amen:
Külaline
külaline

Re: Puit vs plastik

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Muideks palju kiidetud plastakende suurim miinus on see, et peale 10 - 15 aastat on nad äärmiselt väsinud ja vajavad vahetamist.Lisaks ei anna neid kuidagi hooldada ega remontida. Puitakende korral need vead puuduvad ja vanimad puitaknad mida tean on aastast 1910. Kas plast peab niikaua vastu?
Nii rumalat juttu pole siin veel kuulnud, ju ei teata plastaknast mitte midagi.
tunexdore
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 13 Nov 2014, 12:54

Re: Puit vs plastik

Lugemata postitus Postitas tunexdore »

soov ka vahetada vanad aknad korteril, kumba siis ikka valida?
pühapäevak
külaline

Re: Puit vs plastik

Lugemata postitus Postitas pühapäevak »

andres6928 kirjutas:
rokikas kirjutas:
rein113 kirjutas:kunagi oli hirmus hinnas "hooldusvaba" plastvooder.
Ülelahe reklaamitakse usinalt plastvoodreid. Tänapäevased ei pidavat pleekima ja muutuma rabedaks nagu "vanasti" müüdu. Pidavat sisuliselt hooldusvaba lahendus olema aastakümneteks.
Aga oma majale ma seda ikkagi ei paneks.
Kuid plastikaknaid paneks küll. Aken ja fassaad on ikka päris erinevad asjad.
Aken ja fassaad on üks tervik. Need ei ole erinevad asjad. Kuidas see välja näeb kui panen plastaknad palkmajale. Muideks palju kiidetud plastakende suurim miinus on see, et peale 10 - 15 aastat on nad äärmiselt väsinud ja vajavad vahetamist.Lisaks ei anna neid kuidagi hooldada ega remontida. Puitakende korral need vead puuduvad ja vanimad puitaknad mida tean on aastast 1910. Kas plast peab niikaua vastu?

Tee töö, siis tuleb armastus.
"Aken ja fassad ei ole erinevad asjad" - mul käisid eelmine nädal mehed uusi aknaid paigaldamas ja olin väga nördinud, et nad fassaadi ära ei vahetanud, kas nad siis ei tea, et see on üks tervik ning ei ole erinevad asjad! :lol:

Igal juhul nali naljaks aga mina panin ka oma palkmajale katva valge värviga puitaknad.
Värvilahendus umbes sama nagu siin: http://saint-charles.certapro.com/uploa ... -ext-1.jpg
Ainuke põhjus miks puitaknad valisin oli tõesti seesama loll mõte, et palkmajale ikka puitaknad, plastik ei sobi ju. NMingeid hingamisi ja muid müüte tõiseselt ei võtnud.

Üks sõber kes aga külla vaatas 10 meetri kauguselt neid aknaid ja küsis, et miks ma palkmajale plastikaknad panin. Tõesti, kui just aknameister ei ole, siis isegi nii lähedalt ei tee vahet valge katva värviga puit ja plastikaknal. Lengi kuju ja mõõt on küll veidi erinevad, aga üldiselt aken on aken.

Ühesõnaga minu sõnum on see, et kui tegu puitmajaga ning raha ja soovi on, siis lase käia ja paigalda - mingit eelist sa nendest puitakendes peale enda sisemise teadmise ja rahulolu sa ei saa. Kui kivi või ükskõik mis muu maja, siis mina paneks raudselt plastiku.
Vasta